NHL: Capitals po dogrywce zakończyli serię Blackhawks

Washington Capitals po golu Marcusa Johanssona pokonali w United Center ekipę Chicago Blackhawks, kończąc tym samym serię siedmiu kolejnych wygranych mistrzów NHL z 2015 roku.

Rafał Lichowicz
AFP

Stołeczni byli blisko rozstrzygnięcia meczu w United Center w regularnym czasie gry po dwóch golach Jaya Beagle'a w pierwszej tercji. Dogrywkę uratował jednak Marian Hossa po bramce w trzeciej tercji, na 23 sekundy przed końcową syreną.

Goście ostatecznie dopięli swego w trzeciej minucie dogrywki, po celnym strzale Marcusa Johanssona, najskuteczniejszego zawodnika Capitals w dotychczasowych 13 meczach bieżącego sezonu.

Cztery punty Morgana Rielly'ego pomogły Toronto Maple Leafs w efektownym zwycięstwie 6:3 nad zespołem Philadelphia Flyers. Goście z Pensylwanii prowadzili jeszcze przed trzecią tercją 3:2. W ostatniej części gry, gospodarze w ciągu 12 minut pokonali jednak cztery razy Steve'a Masona, zapewniając sobie czwarte zwycięstwo w pięciu ostatnich meczach u siebie.

Dzięki wygranej "Klonowe Liście" awansowały na 10. miejsce w Konferencji Wschodniej, dwie lokaty wyżej niż Buffalo Sabres, którzy minionej nocy doznali trzeciej kolejnej porażki, ulegając w KeyBank Center New Jersey Devils 1:2.

Poprzedni rywal Sabres, Ottawa Senators wygrali zaś drugi mecz z rzędu pokonując Los Angeles Kings 2:1 po golach Zacha Smitha i Marka Stone'a. "Senatorowie" są tym samym na wysokim piątym miejscu na Wschodzie, z dwoma punktami straty do wicelidera.

Na Zachodzie NHL zaskakującej porażki doznali Edmonton Oilers, którzy przegrali u siebie z Dallas Stars 2:3. Bramkę decydującą o wygranej Teksańczyków już w drugiej tercji zdobył Antoine Roussel.