Tym razem bez niespodzianki w Sosnowcu, Zagłębie wyrównało stan rywalizacji

W sobote na lodowisku w Sosnowcu rozegrano drugi ćwierćfinałowy mecz play offów w PLH pomiędzy Zagłębiem a Naprzodem Janów. Poprzedni mecz wygrali janowianie 2:1, lecz tym razem to Zagłębie było górą. Sosnowiczanie po cięzko wywalczonym zwycięstwie 5:3, wyrównali stan rywalizacji i czeka ich ciężkie zadanie w meczach wyjazdowych.

Jakub Chabowski

Pierwsza tercja należała podobnie jak w poprzednim meczu do Zagłębia. Świetnie spisywał się duet Jaros-Kozłowski. To im Zagłębie zawdzięcza dwie pierwsze bramki. W 7-mej minucie Jaros dostał podanie od Kozłowskiego i popisał się pięknym strzałem w okienko, a dwie minuty później zrewanżował się równie dobrym podaniem i Tomasz Kozłowski pokonał Michała Elżbieciaka. Jednak to nie koniec bramek w pierwszej tercji, w 11-tej minucie drużyna gości zdołała strzelić kontaktową bramkę. Janowianie wykorzystali grę w przewadze, a autorem gola był Marek Pohl.

Druga tercja, która poprzednio pogrążyła sosnowiczan, dziś okazała się dobra. W 25-tej minucie na 3:1 swojego drugiego gola zdobył Jaros (znów asystował mu Kozłowski), lecz odpowiedź gości była natychmiastowa. Już w 26-tej minucie było 3:2, gola zdobył Wojciech Wojtarowicz. Trzecia i zarazem ostatnia część meczu rozpoczęła się bardzo obiecująco. Już cztery minuty po rozpoczęciu gry, goście zdobyli bramkę na 3:3, a hokeiści Zagłębia znaleźli się w poważnych tarapatach. Całe szczęście nie załamali się i w
46-tej minucie na 4:3 strzelił Łukasz Zachariasz, a 18 sekund przed końcem już do pustej bramki trafił Jaros. Został on niewątpliwie bohaterem meczu, gdyż zdobył hat-tricka, oraz zaliczył jedną asystę, a jego gra w duecie z Tomaszem Kozłowskim była doskonała.

Zagłębie Sosnowiec 5:3 Naprzód Janów