Wielki powrót "Pasów"! Cracovia z Superpucharem Polski!

Comarch Cracovia po serii rzutó karnych pokonała zespół Tatryskiego Podhala Nowy Targ 3:2. Mistrzowie Polski sięgneli po puchar mimo, że po dwóch tercjach nowotarżanie wygrali juz 2:0.

Rafał Lichowicz
hokeiści Cracovii PAP/EPA / Na zdjęciu: hokeiści Cracovii

Spotkanie w Nowy Targu rozpoczęło się tak naprawdę...18 września. Wówczas mgła która wdarła się na lodowisko Podhala, przerwała finałowy mecz o Superpuchar. Gospodarze prowadzili 1:0 po golu Jarosława Różańskiego i od tego stanu rozpoczęło się wtorkowego spotkanie.

Prowadzenie dla Podhala jeszcze przed końcem drugiej tercji podwyższył Joni Haverinen. W tamtym momencie wydawało się, że to trzeci obecnie zespół ligi zdoła pokonać aktualnego mistrza.

W trzeciej tercji losy meczu zmienił jedna Petr Sinagl. Słowak najpierw asystował przy bramce swojego rodaka Patrika Svitany w 44. minucie, a 12. minut później sam umieścił krążek w siatce, doprowadzając do dogrywki.

W tej nie padła żadna bramka i zdobywcę pucharu miały  wyłonić rzuty karne. Serię pojedynków z bramkarzami zwyciężyły "Pasy" 2-1 po bramkach Svitany i Filipa Drzewieckiego . Tym samym Cracovia cieszyła się ze zdobycia drugiego Superpucharu w trzeciej edycji imprezy.

TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:3 (0:0, 2:0,0:2, d.0:0, k.1:2)
1:0 -  Jarosław Różański (Krzysztof Zapała) 22'
2:0 -  Joni Haverinen (Jarmo Jokila) 40' 5/4
2:1 -  Patrik Svitana (Petr Šinagl) 44'
2:2 -  Petr Šinagl (Krystian Dziubiński, Rafał Dutka) 56'
Karne: 2:1 dla Cracovii (Svitana, Drzewiecki)

Czy Cracovia sięgnie po potrójną koronę w sezonie 2016/17?