NHL: Ligowy hit dla Rangers. Nowojorczycy z setką goli

Bramka Nicka Holdena w pierwszej minucie doliczonego czasu gry była jedynym i decydującym golem w meczu pomiędzy Chicago Blackhawks i New York Rangers.

Rafał Lichowicz
zawodnicy New York Rangers AFP / Na zdjęciu: zawodnicy New York Rangers

Drużyny z Chicago i Nowego Jorku w bezpośredniej batalii walczyły o zwycięstwo, które dawało im utrzymanie pozycji w czubie tabeli swojej konferencji. Mecz w United Center zawiódł jednak z powodu małej liczby bramek.

Kibice musieli czekać na pierwsze trafienie do doliczonego czasu gry. Gola zdobył Nick Holden, któremu podawali Derek Stepan i Ryan McDonagh. Dla obu były to 15. asysty w bieżącym sezonie. New York Rangers zostali przy okazji pierwszym zespołem w obecnych rozgrywkach, który zdobył sto bramek.

Nowojorczycy utrzymali drugie miejsce w konferencji Wschodniej za Montreal Canadiens i przed Pittsburgh Penguins. Czwarte miejsce zajmują Columbus Blue Jackets, którzy minionej nocy rozbili Detroit Red Wings 4:1. Była to piąta kolejna wygrana "Niebieskich kamizelek".

Punkt straty do Blue Jackets mają Washington Capitals, którzy w równie efektownym stylu poradzili sobie w KeyBank Center z Buffalo Sabres. Stołeczni przerwali tym samym serię czterech z rzędu wyjazdowych porażek.

Spodziewanych emocji dostarczył derbowy mecz w Kalifornii pomiędzy Anaheim Ducks i San Jose Sharks. Gospodarze zdobyli decydującego gola na pięć minut przed końcem meczu po bramce Hampusa Lindholna. Było to dopiero pierwsze trafienie 22-letniego Szweda w bieżących rozgrywkach.