NHL: Zwycięstwa Thrashers i Predators

Szóste zwycięstwo z rzędu zanotowali Atlanta Thrashers, którzy pewnie pokonali Waszyngton Capitals aż 5:1. Ważną wygraną w Los Angeles zanotowali także Nashville Predators, pokonując miejscowych Kings 4:3.

Grzegorz Grajdura

W dalszym ciągu trwa dobra passa (sześć wygranych z rzędu) hokeistów Atlanty Thrashers, którzy w poniedziałkowy wieczór pewnie pokonali Waszyngton Capitals 5:1. Gospodarze jedyną bramkę stracili w ostatniej minucie spotkania - jej strzelcem okazał się Eric Fehr. W szeregach zwycięzców świetnie spisał się Kari Lehtonen - bramkarz Atlanty tylko raz skapitulował przy 50 strzałach gości! Thrashers oddali na bramkę Capitals dwa razy mniej strzałów, ale co piąte ich trafienie było skuteczne. Gola i asystę zaliczył Tobias Ernstrom, z kolei w ekipie Capitals pierwszy raz od 11 spotkań bez punktu mecz zakończył Aleksander Owieczkin, który w tym sezonie ma już 49. strzelonych bramek. Mimo zdobycia trzech punktów, hokeiści Atlanty nie mają już raczej szans na awans do fazy play off.

Dopiero na dwie minuty przed końcem spotkania zwycięstwo Nashville Predators w Los Angeles nad miejscowymi Kings zapewnił Ryan Jones. Dwie asysty w barwach Nashville zaliczył J.P. Dumont, a dla gospodarzy trafienie i asystę zanotował Michal Handzus. Dzięki ósmej wygranej w ciągu ostatnich jedenastu spotkań Predators awansowali na siódmą pozycję w tabeli konferencji zachodniej.

3. Edmonton 32 27 9 192 210 73
4. Minnesota 32 29 8 177 172 72