NHL: Trwa znakomita passa Wild i Blue Jackets

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą w ostatnich tygodniach zespoły Minnesota Wild i Columbus Blue Jackets. Minionej nocy obie ekipy wygrały nie bez problemów kolejne mecze.

Rafał Lichowicz
AFP

Gospodarze hali Nationwide Arena w Columbus gościli u siebie Boston Bruins, którzy stawili mocny opór faworytom. Do trzeciej tercji na tablicy wyników widniał remis 3:3. W 51. minucie bramkę decydującą o wygranej Niebieskich Kurtek zdobył Nick Foligno.

Bruins mimo usilnych starań nie potrafili doprowadzić do dogrywki. Głównie z powodu doskonałej postawy Sergieja Bobrowskiego, który obronił w całym meczu aż 37 strzałów Miśków, przyczyniają się walnie do 13. wygranej z rzędu Blue Jackets.

Prowadzący w konferencji Wschodniej zespół z Ohio gonią skutecznie Pittsburgh Penguins, którzy minionej nocy rozprawili się w New Jersey z Devils 5:2. Pingiwiny do wygranej poprowadził Sidney Crosby, który zakończył mecz z bramką i dwiema asystami. Było to już 25. trafienie kapitana Penguins w obecnym sezonie.

Dwa punkty do Penguins i trzy do Blue Jackets tracą trzeci na Wschodzie New York Rangers. Nowojorczycy pokonali we własnej hali Ottawa Senators 4:3 po dwóch golach Dereka Stepana i Nicka Holdena, kończąc serię czterech kolejnych zwycięstw klubu z Kanady.

Na Zachodzie serię meczów bez porażki przedłużyli Minnesota Wild. Nordy wygrały jedenasty mecz z rzędu pokonując w dogrywce Nashville Predators 4:3. Złotego gola w meczu w Bridgestone Arena zdobył defensor goście Jared Spurgeon.

Wild zbliżyli się tym samym na punkt do lidera konferencji Chicago Blackhawks. Czarne Jastrzębie dość niespodziewanie zgubiły punkty po porażce w United Center przeciwko Winnipeg Jets 1:3.