Puchar Polski: Tychy i Cracovia w wielkim finale

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Comarch Cracovia pokonała na lodowisku w Nowym Targu zespół Podhala i w piątek zagra z GKS-em Tychy w obronie wywalczonego przed rokiem Pucharu Polski.

Zespoły Cracovii i Podhala spotkały się ze sobą już po raz piąty w obecnym sezonie. Podobnie jak we wcześniejszych czterech meczach, także tym razem górą okazali się hokeiści z grodu Kraka.

Spotkanie w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu nie rozczarowało. Kibice gospodarzy mieli nietęgi miny już po pierwszej tercji wygranej przez gości 2:1, po trafieniach Krystiana Dziubińskiego i Patrika Svitany.

Na początku trzeciej tercji nadzieję na pokonanie Pasów przywrócił Jarosław Różański. Kibice Podhala nie skończyli jednak świętować gola, a na tablicy było już 2:3, po trafieniu Dawida Maciejewskiego. W 54. minucie wynik ustalił Richard Jencik.

W finale rywalem broniącej tytułu Cracovii będzie GKS Tychy, który pokonał pewnie w pierwszym półfinale Polonię Bytom 5:1. Dorobek strzelecki Tyszan podzielił się między pięciu zawodników. Po dwie asysty zaliczyli natomiast Mateusz Bryk i Josef Vitek.

Wyniki półfinałów:

GKS Tychy - TMH Polonia Bytom 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) 1:0 - Kamil Górny (Bryk) 10:54 w przewadze 2:0 - Filip Komorski (Vítek) 18:49 3:0 - Bartosz Ciura (Vítek) 26:16 4:0 - Marcin Kolusz (Górny - Bryk) 34:19  4:1 - Łukasz Krzemień (Maliník, Pastryk) 41:22 5:1 - Jan Semorád 53:53

TatrySki Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:4 (1:2,0:0,1:2) 0:1 - Krystian Dziubiński (Kolarz) 2:55 1:1 - Artem Iossafov (Zapała) 6:26 1:2 - Patrik Svitana ( Drzewiecki, Noworyta) 13:08 2:2 - Jarosław Różański (Jaśkiewicz, Iossafov) 42:41 2:3 - Dawid Maciejewski (Wajda) 43:38 2:4 - Richard Jencik (Kalus, Słaboń) 53:16

Kto zdobędzie Puchar Polski w roku 2016?