NHL: Toronto lepsze po dogrywce w Zimowym Klasyku

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Toronto Maple Leafs pokonało przed ponad 40-tysięczną widownią na BMO Field drużynę Detroit Red Wings 5:4. Bohaterem gospodarzy został tegoroczny debiutant Auston Matthews.

Po pierwszych dwóch tercjach meczu na lodowisku ułożonym specjalnie z okazji drugiego w tym sezonie NHL Zimowego Klasyku, goście z Detroit prowadzili 1:0 po golu Anthony'ego Manthy.

W ostatnich 20. minutach defensywy obu ekip dały jednak niezłą plamę. Po upływie nieco ponad połowy trzeciej tercji Maple Leafs prowadzili już 4:1 po kolejnych golach Leo Komarova, Mitchella Marnera, Connora Browna i Austona Matthewsa.

Czerwone Skrzydła z Detroit nie dały za wygraną. Odrabianie strat rozpoczął w 54. minucie Jonathan Ericsson. Na niecałe dwie minuty przed końcem gry kontaktową bramkę zdobył Dylan Larkin, a dwie sekundy przed ostatnią syreną krążek do bramki wpakował po raz drugi Mantha.

W dogrywce drużyna z Toronto miała jednak w swoich szeregach Matthewsa. Rewelacyjny 19-latek zdobył swojego 20. gola w debiutanckim sezonie w NHL i dał 17. zwycięstwo Maple Leafs.

W pozostałych wieczornych meczach Washington Capitals pokonali w Verizon Center Ottawa Senators 2:1 po bramkach w Karla Alznera i Taylora Chorneya. Dla Senatorów była to już trzecia kolejna porażka.

Dramatyczny mecz w Honda Center w Anaheim wygrali miejscowi, którzy w rzutach karnych pokonali Philadelphia Flyers 2:1. W regulaminowym czasie gry trzy bramki dla Kaczorów z Anaheim zdobył doświadczony 32-letni Ryan Kessler.

Informacje sportowe możecie śledzić również w aplikacji WP SportoweFakty na Androida (do pobrania w Google Play) oraz iOS (do pobrania w App Store)