NHL: Chicago Blackhawks rozbici w stolicy przez Capitals

Washington Capitals odprawili z kwitkiem Chicago Blackhawks gromiąc przyjezdnych aż 6:0. Sporą niespodzianką była za kolei wyjazdowa wygrana Toronto Maple Leafs nad New York Rangers 4:2.

Rafał Lichowicz
AFP

Stojący w bramce Washington Capitals, Braden Holtby nie dał się pokonać ani razu hokeistom Chicago Blackhawks i zaliczył szóste czyste konto w obecnym sezonie. W tym względzie Kanadyjczyk jest aktualnie najlepszym golkiperem w NHL.

Do zwycięstwa nad liderem Konferencji Zachodniej, Stołeczni nie potrzebowali bramek swojego najlepszego strzelca Alexa Owieczkina. O pokonanie Blackhawks postarali się Nicklas Backstrom, Brett Connolly, Tom Wilson, T.J. Oshie i dwukrotnie Jay Beagle.

Dla Capitals było to ósme zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Barry'ego Trotza mają już tylko punkt straty do prowadzących w Konferencji Wschodniej, Columbus Blue Jackets.

Niebieskie Kurtki obroniły pozycję lidera dzięki wyjazdowej wygranej nad Tampa Bay Lightning. Błyskawice rozpoczęły mecz od prowadzenia 1:0 po bramce Jonathana Drouina, ale w kolejnych tercjach do siatki trafiali tylko goście.

Gospodarzy pogrążyli Josh Anderson, Nick Foligno i w końcówce trzeciej tercji strzałem do pustej bramki Boone Jenner.

Sporego zawodu doznali kibice New York Rangers po porażce swojego zespołu we własnej hali z Toronto Maple Leafs. Nowojorczycy przegrali w ten sposób trzeci z czterech ostatnich meczów przed własną publicznością.

W niezłej formie są natomiast hokeiści Klonowego Liścia z Toronto dla których była to siódma wygrana z dziewięciu ostatnich spotkań. Kanadyjski zespół zbliżył się dzięki temu na dwa punkty do ósmej pozycji w Konferencji Wschodniej.