NHL: Cztery punkty kapitana Blackhawks w Vancouver

Znakomita partia w wykonaniu Jonathana Toewsa pozwoliła zespołowi Chicago Blackhawks na odniesienie ważnego zwycięstwa 4:2 przeciwko Vancoucver Canucks. Serię wygranych do czterech z rzędu przedłużyli natomiast Pittsburgh Penguins.

Rafał Lichowicz
AFP
Jonathan Toews uczestniczył we wszystkich golach jakie zdobyli na lodowisku w Rogers Arena Chicago Blackhawks. W pierwszej tercji kapitan Czarnych Jastrzębi asystował przy golach Richarda Panika i Patricka Kane'a. Po bezbramkowej drugiej części meczu, w trzeciej gospodarze wzięli się za odrabianie strat.

Do remisu w ciągu sześciu minut doprowadzili Troy Stecher i Bo Horvat. W końcówce gola decydującego o wygranej Blackhawks zdobył jednak Toews. W końcowych sekundach Kanadyjczyk asystował jeszcze Marianowi Hossie przy golu do pustej bramki na 4:2.

Blackhawks dzięki wygranej zrównali się punktami z liderem Konferencji Zachodniej, Minnesota Wild. Nordy minionej nocy nie poprawiły swojego dorobku punktowego, przegrywając w Xcel Energy Center z Nashville Predators 2:4.

Drapieżniki do zwycięstwa poprowadzili strzelec dwóch goli Filip Forsberg i zdobywca czterech punktów Ryan Johansen. Dla trenera Nashville, Petera Laviolette było to jubileuszowe 500-setne zwycięstwo w lidze NHL.

Na Wschodzie tempa nie zwalniają Pittsburgh Penguins, którzy minionej nocy odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, pokonując we własnej hali Boston Bruins 5:1. Po trzy punkty dla Pingwinów zdobyli Conor Sheary, Sidney Crosby i Bryan Rust. Zamykający wynik Crosby zdobył swojego 28. gola w sezonie.

Na prowadzenie w tabeli Konferencji wrócili Columbus Blue Jackets, którzy po trudnym meczu pokonali na wyjeździe Ottawa Senators 7:6. Był to najskuteczniejszy występ podopiecznych Johna Tortorelli.