NHL: Niewiarygodna wygrana Jets w Chicago. Trzy gole w dwie minuty!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP / Codie McLachlan /
AFP / Codie McLachlan /

Winnipeg Jets pokonali w wyjazdowym meczu sześciokrotnych mistrzów NHL, Chicago Blackhawks zdobywając trzy gole w ciągu 120 sekund ostatniej tercji meczu.

Gospodarzy spotkania w hali United Center rozłożyli Andrew Copp, Bryan Little i Mark Scheifele, którzy począwszy od 56. minuty meczu trafili do bramki Scotta Darling trzy razy w odstępie ledwie dwóch minut!

Porażka z Odrzutowcami była tym bardziej dotkliwa, iż wcześniej to Chicago Blackhawks zaliczyli udany powrót ze stanu 0:2. Dla zespołu z Winnipeg była to trzecia w tym sezonie wyjazdowa wygrana z Czarnymi Jastrzębiami.

W równie efektownym stylu dwa punkty za zwycięstwo w delegacji zgarnęli Los Angeles Kings. Królowie pokonali w Raleigh drużynę Carolina Hurricanes 3:0, strzelając wszystkie gole na dystansie niecałych dwóch minut.

Marian Gaborik, Trever Lewis i Kyle Clifford rozpoczęli ustalanie wyniku od 56. minuty. Kolejną udaną partię w bramce Kings zaliczył Peter Budaj. Zastępujący kontuzjowanego Jonathana Quicka Słowak obronił 22 strzały i piąty raz w sezonie zachował czyste konto.

Miano najlepszego zespołu ligi potwierdzili Washington Capitals, którzy po wygranej 5:2 nad New Jersey Devils mają już na koncie 72 punkty i przewagę czterech oczek nad drugim zespołem Konferencji Wschodniej.

Największy udział w pokonaniu Diabłów z New Jersey mieli strzelec dwóch goli Jewgienij Kuznietsow oraz kapitan Stołecznych, Aleksandr Owieczkin, który otworzył wynik meczu zdobywając swoją 23. bramkę w sezonie.

Nieudaną próbę odrobienie punktów do Capitals zaliczyli Columbus Blue Jackets. Wiceliderzy Wschodu polegli w Nashville 3:4. Dwie bramki dla Predatorów zdobył Craig Smith.

Nieprzestają zaskakiwać New York Islanders, którzy od zmiany szkoleniowca 17 stycznia są najskuteczniejszym zespołem w lidze. Wyspiarze wygrali 5 z 6 ostatnich spotkań pokonując w ostatniej serii gier Montreal Canadiens 3:1. Dwa z trzech goli dla Nowojorczyków zdobył Andrew Ladd.