NHL: Hurricanes i Rangers bliżej play off

Pierwszy raz od sześciu spotkań udało się San Jose Sharks pokonać rywali różnicą więcej niż jednej bramki. W czterech sobotnich spotkaniach padało po siedem goli; rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy meczu Atlanty z Tampa Bay.

Grzegorz Grajdura

Gol i dwie asysty Joe Pavelskiego oraz bramka i asysta Devina Setoguchiego zapewniły San Jose Sharks zwycięstwo nad Dallas Stars 5:2. W ostatnich sześciu zwycięskich meczach "Rekiny" wygrywały z rywalami zaledwie różnicą jednej bramki. Zawodnicy Dallas przegrali już trzecie spotkanie z kolei, a co więcej w sobotę straciły na pewien czas swojego trzeciego najlepszego strzelca zespołu. Brad Richards wystąpił wczoraj po pięciotygodniowej przerwie spowodowanej złamaną ręką, jednak niefortunnie doznał kontuzji drugiej ręki, która wyklucza go z gry w kolejnych spotkaniach.

Szósty raz z rzędu przed własną publicznością, a dziewiąty spośród ostatnich dziesięciu meczów przegrali Tampa Bay Lightning. Tym razem sposób na "Błyskawice" dopiero po rzutach karnych znaleźli Atlanta Thrashers. Jedyne trafienie w serii karnych zaliczył Slava Kozlov, który w pierwszej tercji otworzył wynik spotkania. Dla pokonanych - dwie bramki strzelił Steven Stamkos.

Coraz dalej od play off znajdują się Buffalo Sabres, którzy po sobotniej porażce z New York Rangers (co było ich czwartą porażką z rzędu), spadli na dziesiątą pozycję w konferencji wschodniej, a do ósmych Canadiens tracą pięć "oczek". Dwa gole dla Rangers zaliczył Ryan Callahan, a tyle samo asysty miał Nik Antropov. To trzecia wygrana z kolei nowojorczyków.

"Tylko" asystę w meczu Waszyngton Capitals z Carolina Hurricanes miał Aleksander Owieczkin, a hokeiści ze stolicy USA przegrali w Raleigh 4:1. Waszyngtończycy przegrali z Hurricanes trzeci raz w tym sezonie, którzy od ośmiu spotkań przed własną publicznością są niepokonani.

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 2:5
Tampa Bay Lightning - Atlanta Thrashers 3:4 (po karnych)

3. Edmonton 35 27 9 207 216 79
4. Minnesota 33 30 8 180 178 74