NHL: trener New York Rangers wygrał 600. mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Christian Petersen /
Getty Images / Christian Petersen /

New York Rangers pod wodzą Alana Vigneaulta pokonali we wtorek w hali Madison Square Garden drużynę Anaheim Ducks 4:1. Było 600. zwycięstwo kanadyjskiego trenera w NHL.

Wygraną podopiecznym Alana Vigneaulta nad Kaczorami z Anaheim zapewnił broniący świetnie tego wieczoru Henrik Lundqvist. Szwed pobił swój rekord sezonu kończąc mecz z 43 udanymi interwencjami.

Cztery bramki dla Rangers zdobyli Oscar Lindberg, Mats Zuccarello i dwie Michael Grabner, który ma już na koncie 25 goli w bieżących rozgrywkach. Nowojorczycy dzięki wygranej wskoczyli na czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej przed Montreal Canadiens.

The Habs w fatalnym stylu polegli minionej nocy w starciu z Colorado Avalanche 0:4. Trzy bramki dla Lawin zdobył młodziutki 20-letni Mikko Rantanen. Było to dopiero 15. zwycięstwo gospodarzy w trwającym sezonie.

Pozycji lidera na Wschodzie NHL bronią pewnie Washington Capitals. Stołeczny zespół we wtorek rozbił 5:0 drużynę Carolina Hurricanes. Swojego 26. gola w sezonie zdobył Aleksandr Owieczkin, natomiast 39. asystę zaliczył drugi najlepiej podający gracz ligi - Nicklas Backstrom.

Siedmiopunktową stratę do Capitals zachowali Columbus Blue Jackets po wyjazdowym zwycięstwie 3:2 z Detroit Red Wings. Świetny mecz po stronie Niebieskich Kurtek rozegrał Brandon Dubinsky, który zdobył gola i asystował przy pozostałych bramkach, w tym decydującej o zwyciętwie autorstwa Setha Jonesa.

Minnesota Wild dzięki wygranej 4:2 w Winnipeg nad Jets, umocnili się na pierwszej pozycji w Konferencji Zachodniej. Po dwie bramki dla Nordów zdobyli Nino Niederreiter i Jason Pominville, który dołożył do tego dwie asysty.

Pięć punktów straty do Wild mają w tej chwili San Jose Sharks, którzy we wtorek wypuścili z rąk pewne zwycięstwo w Buffalo. Hokeiści Sabres przegrywali po 50. minutach meczu KeyBank Center już 1:4, a mimo tego zdołali odwrócić losy spotkania.

Ryan O'Reilly, Evander Kane i Kyle Okposo na dystansie niecałych czterech minut odrobili straty do Wild doprowadzając do dogrywki. W tej swojego drugiego gola zdobył Kane zapewniając Sabres 6 zwycięstwo w 7 ostatnich meczach przed własną widownią.