NHL: Efekt nowej miotły działa w Bostonie

Boston Bruins pokonali minionej nocy na własnym lodowisku Montreal Canadiens 4:0. Była to trzecia kolejna wygrana Miśków pod wodzą nowego menedżera Bruce'a Cassidiego.

Rafał Lichowicz
Dorobek strzelecki w starciu z Montreal Canadiens podzielili między sobą Adam McQuaid, Zdeno Chara, David Krejci i Frank Vatrano. Swój udział w zwycięstwie miał również Tuuka Rask, który zachował czyste konto broniąc 25 strzałów gości.

Bruins wygrali w ten sposób trzeci kolejny mecz od momentu zwolnienia Claude Juliena i zatrudnieniu na funkcji pierwszego trenera Bruce'a Cassidiego. W tabeli Konferencji Wschodniej Miśki zajmują siódme miejsce i tracą już tylko sześć punktów do swojego niedzielnego rywala z Montrealu.

O grze w play-off marzą także na Brooklynie. Zespół New York Islanders rozgrywający swoje mecze w hali Barclays Center, pokonał w niedzielę pewnie 5:1 najsłabszy zespół ligi Colorado Avalanche. Wyspiarze tracą w ten sposób punkt do miejsca gwarantującego dziką kartę w fazie pucharowej rozgrywek o Puchar Stanleya.

W ważnym pojedynku zespołów walczących o play-off w Zachodniej Konferencji, Nashville Predators pokonali w bezpośrednim starciu Dallas Stars 5:3. Oba zespoły stoczyły twardą batalię, kończąc "krwawą" pierwszą serię z czternastoma karami.

Stars mimo prowadzenia po pierwszych minutach 2:0 i remisowi w drugiej części meczu, oddali zwycięstwo w ostatniej tercji przegranej aż 0:4. Dla Predators trafiali Roman Josi, Calle Jarnkrok, Filip Forsberg i Mike Fischer.

Drużyna z Nashville awansowała tym samym na 7. miejsce w tabeli konfernecji. Sześć punktów mniej mają Stars, którzy mimo jednego spotkania rozegranego więcej, plasują się na jedenastym miejscu.

Na Zachodzie prym wiodą zaś Minnesota Wild. Nordy potwierdziły swoją pozycję po niedzielnym zwycięstwie z Detroid Red Wings 6:3. Była to 19. wygrana drużyny z Xcel Energy Center przed własną publicznością.