NHL: Jimmy Vesey zapewnił Rangers wygraną w Columbus

New York Rangers pokonali w poniedziałkowy wieczór w hali Nationwide Arena drużynę Columbus Blue Jackets 3:2 i zrównali się ze swoim rywalem w punktacji tabeli Konferencji Wschodniej.

Rafał Lichowicz
AFP
Mecz pomiędzy Rangers a Blue Jackets rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy prowadzili po pierwszej tercji i trafieniu Brandona Dubinskiego. Nowojorczycy doprowadzili do wyrównania w 12. sekundzie drugiej części spotkania za sprawą Dana Girardiego.

O podziale punktów zdecydowała finałowa tercja wygrana przez Rangers 2:1. Zespół gości objął prowadzenie po raz pierwszy w 45. minucie po indywidualnej akcji Kevina Hayesa. Columbus odpowiedziało skutecznie siedem minut później za sprawą Nicka Foligno.

Blue Jackets byli jednak bezradni w 54. minucie, gdy krążek do siatki świetnym uderzeniem pod poprzeczkę skierował Jimmy Vesey.

Dla Rangers była to szósta z rzędu wygrana. Zespół z Nowego Jorku dzięki zwycięstwu ma 75 punktów, tyle samo co Columbus Blue Jackets i Pittsburgh Penguins. Trzy wymienione zespoły tracą 9 punktów do lidera Konferencji Wschodniej - Washington Capitals.

W drugim poniedziałkowym meczu Arizona Coyotes pokonali wysoko na wyjeździe Calgary Flames 5:0. Dwa gole i asystę dla zwycięzców zdobył Christian Dvorak. 36 udanych interwencji w bramce Kojotów zaliczył Mike Smith.

Drużyna z Arizony okupuje wciąż przedostatnią lokatę w Konferencji Zachodniej. Coyotes tracą aż 15 punktów do ostatniego miejsca gwarantującego awans do play-off.