NHL: Flyers i Hurricanes wciąż górą

W dalszym ciągu trwają dobre passy hokeistów Filadelfii Flyers oraz Karoliny Hurricanes. Flyers wygrywając z New Jersey Devils odnieśli trzecie zwycięstwo z kolei, a "Huragany" wygrały czwarty mecz z rzędu, tym razem z Florydą Panthers.

Grzegorz Grajdura

Zawodnicy Detroit Red Wings nie wykorzystali szansy objęcia prowadzenia w tabeli konferencji zachodniej, przegrywając w Calgary z miejscowymi Flames 5:3. Dla zwycięzców gola i dwie asysty zaliczył Michael Cammalleri, a Dion Phaneuf zaliczył 600. punkt w lidze. W barwach "Czerwonych Skrzydeł" całkowicie zawiódł Chris Osgood (11/14). Słabo spisujący się bramkarz Detroit w trakcie drugiej tercji został zmieniony przez Ty Conklina.

Tempa nie zwalniają Filadelfia Flyers, którzy w poniedziałek pokonali New Jersey Devils 4:2. Dzięki tej wygranej "Lotnicy" umocnili się na czwartej pozycji konferencji wschodniej. To 40. zwycięstwo Flyers w tym roku w rozgrywkach NHL.

W dobrej formie są także Karolina Hurricanes, mający na koncie czwartą wygraną z rzędu. Tym razem "Huragany" po dogrywce zwyciężyli Florydę Panthers 3:2 i awansowali na piąte miejsce w konferencji zachodniej, spychając o jedną pozycję w dół Pittsburgh Penguins. Bramkę na wagę zwycięstwa w drugiej minucie dogrywki zdobył Ray Whitney.

Wyniki:

Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 4:2
Florida Panthers - Carolina Hurricanes 2:3 (po dogrywce)

3. Edmonton 35 28 9 207 219 79
4. Minnesota 34 30 8 183 178 76