NHL: Panthers uratowali zwycięstwo w ostatnich sekundach

Florida Panthers wygrali piąty mecz z rzędu pokonując na wyjeździe drużynę St. Louis Blues 2:1. Bramkę decydującą o zwycięstwie zdobył Vincent Trocheck.

Rafał Lichowicz
AFP
Zespół Panter z Florydy prowadził z gospodarzami meczu w Scottrade Center przez ponad pół godziny, strzelając gola na 1:0 w pierwszej tercji za sprawą Jonathana Audy-Marchessaulta. Losy spotkania miała zmienić dopiero trzecia odsłona poniedziałkowego starcia.

W trzeciej minucie trzeciej tercji do siatki trafił Kyle Brodziak dając St. Louis Blues remis. Ten utrzymywał się do 59. minuty meczu. Na niecałe pięć sekund przed końcową syreną do bramki Blues z dystansu trafił Vincent Trocheck zapewniając gościom komplet punktów.

Dla Panthers było to piąte zwycięstwo z rzędu. Zespół z Florydy awansował dzięki temu na 7. miejsce w Konferencji Wschodniej, premiujące awansem do play off.

W drugim poniedziałkowym meczu Arizona Coyotes po mocnym otwarciu w pierwszej tercji wygranej 3:0, odnieśli zasłużone zwycięstwo nad Anaheim Ducks.

Dla gospodarzy trafiali Christian Dvorak, Jakob Chychrun i Radim Vrbata. Honoru Kaczorów z Kalifornii bronił Ryan Getzlaf, który zdobył dwie bramki - kolejno w drugiej i trzeciej tercji.

Przez porażkę z przedostatnim zespołem Konferencji Zachodniej, drużyna z Anaheim traci dystans do czołówki tabeli. Ducks zajmują obecnie piąte miejsce na Zachodzie z identycznym bilansem punktów co Edmonton Oilers. Nafciarze rozegrali jednak mniej spotkań, podobnie jak wyprzedzający Ducks o pięć oczek San Jose Sharks i Chicago Blackhawks.