NHL: Filip Forsberg z hat-trickiem w drugim meczu z rzędu!

22-letni skrzydłowy Nashvile Predators, Filip Forsberg w pojedynkę zmienił losy meczu swojej drużyny z Colorado Avalanche, notując hat-tricka w drugim kolejnym spotkaniu.

Rafał Lichowicz
AFP
Nim do roboty zabrał się Filip Forsberg Drapieżnicy z Nashville przegrywali na lodowisku najsłabszego zespołu ligi 1:2. Szwed zdobył swojego pierwszego gola w szóstej minucie drugiej tercji. Pięć minut później miał już na koncie dwa trafienia, a drugą asystę zaliczył Ryan Johansen.

Swój popis strzelecki Forsberg dokończył w trzeciej tercji uderzeniem do pustej bramki. To jego drugi hat-trick z rzędu. W czwartek Szwed popisał się trzema bramkami w przegranym meczu 5:6 z Clagary Flames.

Pierwszy hat-trick w sezonie zapisał z kolei na swoim koncie Patrick Kane z Chicago Blackhawks, który poprowadził swój zespół do wygranej nad Arizona Coyotes 6:3.

28-letni Amerykanin z 23. golami na koncie jest najlepszym atakującym zespołu z Wietrznego Miasta. Blackhawks zajmują drugie miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej ze stratą trzech punktów do Minnesota Wild.

Wyjazdowe wygrane w ostatniej serii gier świętowały zespoły z Nowego Jorku. Islanders na lodowisku Bell Center poradzili sobie z Montreal Cadiens zachowując przy tym czyste konto. Bramki dla Wyspiarzy strzelali Anthony Beauvillier oraz Anders Lee i John Tavares dla których były to 23. trafienia w bieżących rozgrywkach.

Trudniejsze zadanie czekała na NY Rangers, którzy dopiero po serii rzutów karnych pokonali Toronto Maple Leafs 2:1. Kapitalny mecz w bramce nowojorczyków rozegrał Henrik Lundqvist. Szwed obronił 32 strzały i wygrał dwa kluczowe pojedynki w doliczonym czasie gry z Austonem Matthewsem i Leo Komarovem.