NHL: w Nowym Jorku prawie jak w Dortmundzie. Padło aż 12 bramek

W poniedziałkowym meczu New York Islanders - Carolina Hurricanes padł podobny rezultat, jak w meczu grupowym Ligi Mistrzów w piłce nożnej pomiędzy Borussią Dortmund a Legią Warszawa (8:4). Z tą różnicą, że w lidze NHL nikogo taki wynik nie dziwi.

Mateusz Makuch
AFP

Rywalizacja New York Islanders z Carolina Hurricanes było jednym z ośmiu, jakie w poniedziałek odbyły się na lodowiskach National Hockey League. W Barclays Center zawodnicy obu drużyn się rozstrzelali. Więcej animuszu mieli goście, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po remisowej pierwszej tercji (2:2), w drugiej przyjezdni zdobyli cztery bramki, natomiast stracili dwie. W ostatniej części meczu dołożyli jeszcze dwa gole i triumfowali 8:4. Niewątpliwie kibice zgromadzeni w hali się nie nudzili, ponieważ częstotliwość padania celnych strzałów była duża. Jednak w przeciwieństwie do meczu w Dortmundzie, w Nowym Jorku z wygranej cieszyli się goście.

Emocjonująco było też w Nashville, gdzie tamtejsi Predators mierzyli się z Winnipeg Jets. Gospodarze wyrównali stan spotkania na 4:4 w piątej minucie trzeciej tercji. Bramka zdobyta przez Ryana Johansena sprawiła, że do wyłonienia zwycięzcy z tej konfrontacji potrzebna była dogrywka. Z kolei w niej miejscowych uszczęśliwił James Neal, który pokonał bramkarza Jets, Connora Hellebuycka strzałem z backhandu.

W Calgary było jeszcze ciekawiej, ponieważ losy spotkania miejscowych Flames z Pittsburgh Penguins rozstrzygało się w rzutach karnych. Więcej zimnej krwi zachowali gospodarze.

A już we wtorek hit. Liderzy Konferencji, Washington Capitals i Minnesota Wild, zmierzą się w bezpośrednim starciu. Gospodarzem tej rywalizacji będą hokeiści z Waszyngtonu. Poniżej wyniki wszystkich poniedziałkowych meczów.

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

New York Islanders - Carolina Hurricanes 4:8 (2:2, 2:4, 0:2)

Nashville Predators - Winnipeg Jets 5:4 dogr. (2:2, 1:0, 1:0, 1:0)

Calgary Flames - Pittsburgh Penguins 4:3 karne (1:2, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

Vancouver Canucks - Boston Bruins 3:6 (2:1, 1:1, 0:4)

Arizona Coyotes - Colorado Avalanche 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Los Angeles Kings - St. Louis Blues 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Kto zwycięży w meczu Washington Capitals - Minnesota Wild?