NHL: Philadelphia Flyers pokonują mistrzów i są wciąż w grze o play-off

Philadelphia Flyers po kapitalnym występie w trzeciej tercji pokonali w wyjazdowym meczu Pittsburgh Penguins 6:2. Lotnicy zbliżyli się w ten sposób na sześć punktów do dzikiej karty gwarantującej udział w play-off.

Rafał Lichowicz
AFP
Starcie pomiędzy Penguins i Flyers w PPG Paints Arena było wyrównane tylko w dwóch pierwszych odsłonach. W ostatniej goście popisali się nadzwyczajną skutecznością trafiając do siatki aktualnych mistrzów NHL aż cztery razy.

Dale Weise, Jakub Voracek, Radko Gudas i Shayne Gostisbehere swoimi golami przyczynili się do trzeciej z rzędu porażki Penguins, którzy mają już zapewniony awans do play-off. O ten walczą wciąż Flyers. Lotnicy dzięki kolejnej wygranej zbliżyli się na sześć punktów do Boston Bruins, dysponujących w tej chwili ostatnim biletem do play-off.

Niemal pewnego awansu nie potrafili przypieczętować New York Rangers, którzy ulegli na wyjeździe liderowi dywizji Pacyficznej Anaheim Ducks 3:6. Kaczory, podobnie jak Flyers, rozprawiły się z rywalem w ostatniej tercji wygranej 3:0. W całym meczu najwięcej punktów - cztery za tyle samo asyst - uzbierał Ryan Getzlaf. Z dwóch podań kapitana Ducks skorzystał strzelec dwóch goli Patrick Eaves.

Z wyraźnego dołka nie potrafią wciąż wygrzebać się Minnesota Wild. Nordy zajmujące drugie miejsce w Konferencji Zachodniej uległy w ostatnim meczu Detroit Red Wings 2:3, mimo prowadzeniach po dwóch tercjach 2:1. Czerwone Skrzydła odmieniły jednak losy meczu po szybkich golach Tomasa Tatara w trzeciej tercji i Andreasa Athanasiou w dogrywce.