MŚ w hokeju: Polskie hokeistki zrobiły krok wstecz

Po niedzielnej historycznej wygranej nad Kazaszkami w mistrzostwach świata Dywizji 1B polskie hokeistki doznały drugiej porażki w turnieju rozgrywanym na katowickim lodowisku Jantor.

Rafał Smoliński
PAP / Andrzej Grygiel

Biało-Czerwone zrobiły krok wstecz i teraz czeka je trudna walka o utrzymanie. Wtorkowy rywal, drużyna Włoch, jako jedyna miała przed wtorkową serią gier zerowy dorobek, ale oba poprzednie spotkania przegrała po walce. Hokeistki z tego kraju oddawały więcej celnych strzałów, ale raziły nieskutecznością.

We wtorek Włoszki były już skuteczne i wygrały zasłużenie 3:1. Po 32 minutach prowadziły 3:0 i wówczas dobrze dysponowaną w poprzednich meczach Martynę Sass zastąpiła Gabriela Mizera. Nowa bramkarka nie puściła żadnego gola, ale Polki odpowiedziały tylko jednym trafieniem. W 47. minucie straty zmniejszyła Katarzyna Frąckowiak.

W połowie trzeciej tercji trener Grzegorz Klich podjął decyzję o ściągnięciu bramkarki i rozegraniu okresu przewagi z sześcioma zawodniczkami na lodzie. Manewr ten nie przyniósł jednak zmiany rezultatu i Włoszki utrzymały korzystny wynik, który pozwolił im opuścić ostatnią pozycję.

Przed Biało-Czerwonymi jeszcze dwa mecze - w środę z Łotyszkami i w piątek z Chinkami. Zwycięzca całego turnieju uzyska promocję do Dywizji 1A. Ostatnia drużyna będzie za rok występować w Dywizji 2A.

Kary: 12-12.

Polska: Sass (Mizera od 32. minuty) - Chrapek, Czaplik, Późniewska, Bigos, Dziedzioch - Sfora, Strzelecka, Łaskawska, Wieczorek, Frąckowiak - Kosakowska, Sopata, Wcisło, Dziwok Czarnecka - Gogoc, Kasprzycka, Kaleja, Dziedzioch.

Włochy: Klotz - de Rocco, Orlandini, Furlani, Dalpra, Gius - Mattivi, Stocker, Bonafini, Zandegiacomo Mistrotofolo, Elliscasis - Ricca, Masperi, Saletta, Roccella, Battisti - Galtieri, Iacomuzio, Campo Bagatin, Muraro, Gasperini.