NHL: mistrzowie rozpoczęli play-off od wygranej. Świetny powrót Małkina

Pittsburgh Penguins przed własną publicznością pokonali w pierwszym meczu pierwszej rundy play-off Columbus Blue Jackets 3:1. Dwie asysty zaliczył wracający po kontuzji Jewgienił Małkin.

Rafał Lichowicz
AFP
Spotkanie w PPG Paints Arena niespodziewanie lepiej rozpoczęli goście z Ohio. Penguins w pierwszej tercji aż 16 razy ratował skórę Marc-Andre Fleury, który skutecznie zastąpił w bramce Matta Murraya.

Po powrocie na lód w drugiej tercji, podopieczni Mike'a Sullivana rozstrzygnęli o losach meczu. W ciągu niecałych czterech minut Pingwiny prowadziły już 2:0 po golach Bryana Rusta i Phila Kessela. Dwie asysty zaliczył Jewgienij Małkin, który opuścił 13 ostatnich meczów z powodu kontuzji.

W ostatniej części gry honorowego gola dla Blue Jackets zdobył Matt Calvert. Było to jednak wszystko na co stać było tego wieczoru gości, przy dobrze broniącym Fleurym. Bramkarz Penguins zaliczył 31 udanych interwencji. Oba zespoły spotkają się w meczu numer dwa w piątek.

W pozostałych spotkaniach pierwszej kolejki fazy play-off gospodarze mieli mniej szczęścia niż obrońcy tytułu z Pittsburgha. Na otwarcie zmagań w meczu zespołów Pierwotnej Szóstki, Montreal Canadiens ulegli do zera New York Rangers.

Prowadzenie gościom dał Tanner Glass. W samej końcówce o losach spotkania przesądził gol Michaela Grabnera. Drugi mecz w Bell Center odbędzie się w sobotę.

Najlepszy gracz sezonu zasadniczego w drużynie Boston Bruins, Brad Marchand, potwierdził swoją klasę w pierwszym meczu fazy play-off, zdobywając decydującego gola w końcówce starcia z Ottawa Senators.

Wyżej rozstawieni Senatorowie prowadzili po dwóch tercjach 1:0 po golu Bobbiego Ryana. Do remisu w 45. minucie doprowadził Frank Vatrano. Na dwie minuty i 33 sekund przed końcową syreną drugi raz krążek do bramki Senators skierował Marchand.

Najwięcej emocji przyniosły mecze rozgrywane nad ranem czasu polskiego. Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu San Jose Sharks uciekli spod gilotyny wygrywając w Edmonton z miejscowymi Oilers 3:2.

Nafciarze po pierwszej tercji prowadzili już 2:0 po golach Oscara Klefboma i Milana Lucica. Goście od drugiej części meczu systematycznie odrabiali straty. Najpierw trafił Joel Ward. W trzeciej gola na remis zdobył Paul Martin, w dogrywce zwycięstwo Rekinom zapewnił Melker Karlsson.

W ostatnim meczu St. Louis Blues pokonali w doliczonym czasie gry wicemistrzów Konferencji Zachodniej - Minnesota Wild. Goście byli blisko wygranej 1:0 po golu Valdimira Sobotki, nim na 23 sekundy przed końcową syreną nie wyrównał Zach Parise. W dogrywce na 2:1 dla Blues trafił Joel Edmundson.

Wyniki 1. rundy play-off:

Montreal Canadiens - New York Rangers 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Stan rywalizacji: 1-0 Rangers

Ottawa Senators - Boston Bruins 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Stan rywalizacji: 1-0 Bruins

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Stan rywalizacji: 1-0 Penguins

Minnesota Wild - St. Louis Blues 1:2 (0:0, 0:1, 1:0, 0:1)

Stan rywalizacji: 1-0 Blues

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 2:3 (2:0, 0:1, 0:1, 0:1)

Stan rywalizacji: 1-0  Sharks

Czy Pittsburgh Penguins poradzą sobie z Columbus Blue Jackets w czterech meczach?