NHL: Trzy punkty Sidneya Crosby'ego i druga wygrana Penguins

Obrońcy tytułu mistrza NHL, Pittsburgh Penguins zaliczyli drugie zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością w rywalizacji z Columbus Blue Jackets. Do remisu w swoich parach 1. rundy play off doprowadzili Canadiens i Oilers.

Rafał Lichowicz
AFP
MVP poprzednich play off Sidney Crosby zaznaczył z przytupem swoją obecność w drugim starciu swojego zespołu z Blue Jackets. Kapitan Pittsburgh Penguins otworzył wynik piątkowego meczu zdobywając gola w 8. minucie gry. W kolejnej tercji dopisał do swojego dorobku asystę.

Pingwiny po wygraniu pierwszej i remisie w drugiej tercji, w ostatniej części gry "zamknęły" mecz golem na 3:1 w 43. minucie po trafieniu Jewgienija Małkina. Drugą asystę przy strzale Rosjanina zaliczył Crosby. Kolejny kapitalny mecz w bramce Penguins rozgrywał tego wieczoru Marc-Andre Fleury. 32-latek obronił aż 39 strzałów gości. Blue Jackets przegrywają w serii 0-2, choć w obu meczach PPG Paints Arena oddali więcej celnych uderzeń na bramkę niż gospodarze.

Ponowne zwycięstwo 2:1 w Xcel Energy Center ustawiło w komfortowej sytuacji St. Louis Blues, którzy kolejne dwa spotkania z Minnesota Wild rozegrają na własnych śmieciach.

W drugim kolejnym meczu do siatki Nordów trafił Joel Edmundson, który dał swojemu zespołowi prowadzenie w 24. minucie. Wyrównał w tej samej tercji Zach Parise. Bluesmeni zadali decydujący cios dwie minuty i 27 sekund przed końcową syreną, po celnym uderzeniu Jadena Schwartza.

Pięc bramek więcej niż w środowym meczu, oglądali kibice zgromadzeni w hali Bell Center, gdzie Montreal Canadiens po dogrywce ograli New York Rangers. Goście byli ponownie blisko wygranej na lodowisku rywala, prowadząc po dwóch tercjach 3:2. Na 18 sekund przed zakończeniem meczu na 3:3 trafił jednak Tomas Plekanec.

W równie dramatycznych okolicznościach w 19. minucie dogrywki gola na 4:3 zdobył Aleksandr Radułow dając swojemu zespołowi pierwsza wygraną w play off 2017. W niedzielę zostanie rozegrane pierwsze spotkanie w Nowym Jorku.

Swojego historycznego pierwszego gola w play off zdobył minionej nocy Connor McDavid, który poprowadził Edmonton Oilers do pierwszej wygranej nad San Jose Sharks. Drugie trafienie w meczu wygranym przez Nafciarzy 2:0 zaliczył Zack Kassian.

Wyniki 1. rundy play off:

Montreal Canadiens - New York Rangers 4:3 dogr. (2:1, 0:2, 1:0, 1:0)

Stan rywalizacji: 1-1

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Stan rywalizacji: 2-0 Penguins

Minnesota Wild - St. Louis Blues 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Stan rywalizacji: 2-0 Blues

Edmonton Oilers - San Jose Sharks 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Czy Pittsburgh Penguins pokonają Columbus Blue Jackets w pierwszym wyjazdowym meczu?