NHL: haniebna porażka Oilers. Penguins przedłużyli drogę do awansu

San Jose Sharks rozbili Edmonton Oilers 7:0 w czwartym spotkaniu zespołów w 1. rundzie play-off. Pierwszej porażki doznali z kolei broniący tytułu mistrzowie z Pittsburgha.

Rafał Lichowicz
AFP
Po przegranych do zera meczach numer dwa i trzy, ekipa San Jose Sharks postawiła się Nafciarzom, gromiąc wicemistrzów dywizji Pacyficznej aż 7:0. Czyste konto po raz pierwszy w tej serii zachował Martin Jones, który zatrzymał 23 strzały gości.

Bramkarz Rekinów oraz Logan Couture i Joe Pavelski, którzy kończyli mecz z dubletem bramek zostali wybrani do najlepszej trójki spotkania. Asysty przy trzech z siedmiu goli zaliczył z kolei Brent Burns. Po wygranej Sharks w serii panuje remis 2-2.

Więcej niż cztery spotkania będą zmuszeni rozegrać w pierwszej fazie play-off Pittsburgh Penguins. Mistrzowie NHL ulegli minionej nocy po raz pierwszy Columbus Blue Jackets 4:5.

Gospodarze kontrolowali przebieg gry nie oddając prowadzenia w żadnym momencie meczu. O wygranej zdecydowała jednak pierwsza tercja i początek drugiej, gdy Niebieskie Kurtki prowadziły już 3:0 po golach Jacka Johnsona, Josha Andersona i Markusa Nutivaara.

Przed końcem drugiej Pingwiny złapały kontakt za sprawą Patrika Hornqvista i Rona Hainseya. W ostatniej odsłonie meczu Blue Jackets odpowiadali jednak golem za gol przyjezdnym z Pensylwanii. Ostatnią bramkę wieczoru i swoją piątą w play-off wbił Jake Guentzel.

Fatalną serię sześciu porażek z rzędu w play-off przed własną publicznością przerwali wreszcie New York Rangers. Gospodarze hali Madison Square Garden pokonali w czwartym meczu Montreal Canadiens 2:1 i doprowadzili do remisu w całej serii.

Bramki dla Nowojorczyków zdobywali Jesper Fast i Rick Nash. Pomiędzy ich trafieniami, gola na remis dla The Habs 1:1 wbił Torrey Mitchell.