NHL: mistrzowie już w kolejnej rundzie. Blackhawks żegnają się z play off

Pittsburgh Penguins po pokonaniu w piątym meczu Columbus Blue Jacket 5:2 zapewnili sobie miejsce w drugiej rundzie play off. Awans wywalczyli również Nashville Predators, którzy sensacyjnie ograli Chicago Blackhawsk w czterech meczach.

Rafał Lichowicz
Pittsburgh Penguins nie rozgrywali w czwartek najlepszego spotkania. Choć na końcu mistrzowie okazali się lepsi od Niebieskich Kurtek o trzy gole, to w całym meczu dwoił się i troił Marc-Andre Fleury, który obronił aż 49 strzałów gości.

Kolejny świetny mecz rozegrał duet Jewgienij Małkin - Phil Kessel, którzy zdobyli dla swojego zespołu po trzy punkty, a we wszystkich meczach pierwszej rundy zebrali razem równo 20 oczek, przewodząc pewnie w klasyfikacji kanadyjskiej.

W drugiej rundzie Penguins zmierzą się z lepszym z pary Washington Capitals - Toronto Maple Leafs. Po dwóch meczach w serii panuje remis 2-2.

Sensacyjny awans Nasville Predators stał się faktem, po tym jak Drapieżnicy w czwartym meczu z rzędu pokonali Chicago Blackhawks 4:1. Mistrzowie NHL z 2010, 2013 i 2015 byli bezradni wobec ofensywy podopiecznych Petera Laviolette'a w pierwszych dziesięciu minutach trzeciej tercji, które zdecydowały o końcowym rezultacie.

Do siatki trafiali wówczas Colton Sissons i Roman Josi, którzy podwyższyli wynik meczu na 3:0. Wcześniej w drugiej tercji rezultat otworzył również Josi. Predators mogą poznać swojego rywala w drugiej rundzie już w sobotę jeśli St. Louis Blues pokonają w piątym meczu Minnesota Wild.

W pozostałych dwóch czwartkowych meczach 1. rundy New York Rangers pokonali po dogrywce i golu Miki Zibanejada Montreal Canadiens 3:2 i wysunęli się na prowadzenie w takim samym stosunku w serii play off. Szósty mecz zostanie rozegrany w Nowym Jorku w najbliższą niedzielę.

W ostatnim meczu Edmonton Oilers w emocjonującym meczu pokonali po dogrywce San Jose Sharks 4:3. Nafciarze przed końcem drugiej tercji przegrywali już 1:3, ale przez świetną grę w końcówkach kolejnych części gry rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. Decydujące gole zdobyli kolejno Mark Letestu (39 min.), Oscar Klefbom (58 min.) i David Descharnais (89 min.). Oilers dzięki tej wygranej prowadzą w serii 3-2.