MŚ w hokeju: Polacy rozpoczynają walkę o awans do elity. Wielki rewanż na początek

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE z udziałem naszej reprezentacji w hokeju na lodzie.

Skomentuj 2
  • Ginter Hugo Zgłoś komentarz
    Nigdy nie awansują do elity. Patałachy. Żółtki ich kryją.Polski hokej leży i kwiczy

W naszym zespole zawodnikiem meczu uznano Patryka Wronkę. Po stronie Korei bramkarza Matthew Daltona.

Skomentuj 0

KONIEC MECZU

Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Niestety nie udało się naszej reprezentacji udanie rozpocząć turnieju dywizji 1A rozgrywanego na Ukrainie. W pierwszym pojedynku ulegamy podobnie jak przed rokiem Korei Południowej 1:4. W niedzielę rywalem Polaków będą gospodarze, którzy w pierwszym meczu również przegrali z Węgrami 3:5.

Skomentuj 0

60. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Niestety kara dla Polaków. Zbyt dużo naszych zawodników znalazło się na lodzie. To koniec nadziei na lepszy wynik

Skomentuj 0

Strzały lecą w kierunku bramki koreańczyków, ale żaden nie chce wpaść do siatki.

Skomentuj 0

58. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Kara dla Korei. Z lodu zjeżdża Michael Swift. Mamy szanse wykorzystać przewagę.

Skomentuj 0
    • 58. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Jedenasty strzał Polaków w tej tercji. Dalton broni jak zaczarowany.

Skomentuj 0

Akcja Wronki wykończona strzałem Malasińskiego. Krążek w ręawicy bramkarza. Do końca nieco ponad dwie minuty.

Skomentuj 0

57. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Koreańczycy mieli szansę zakończyć ten mecz. Odrobny broni akcję na 2:5.

Skomentuj 0

56. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Gwizdek po strzale Bartka Jezierskiego. Strzał 19-latka łapie Matt Dalton.

Skomentuj 0

Korea w defensywie w ostatnich minutach. Niestety kończy się nam czas na odrobienie strat.

Skomentuj 0

55. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Uderzamy dwa razy na bramkę Korei. W strzałach celnych rośnie nasza przewaga, jednak na tabliy wyników wciąż niekorzystny rezultat.

Skomentuj 0

54. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Chmielewski odpowiedział na zaczepki obrońcy Korei. Mamy trochę nerwów w końcówce meczu. Pozostało niecałe 7 minut do końca meczu.

Skomentuj 0

53. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Koreańczycy wybijają krążek na uwolnienie. Azjaci zaczynają wyraźnie grać na czas.

Skomentuj 0

52. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Próbujemy uderzać z każdej pozycji. Tym razem Tomasz Malasiński.

Skomentuj 0

51. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Wyraźnie się rozkręcamy. Aaron Chmielewski z kolejnym celnym strzałem na bramkę Korei. Broni Dalton.

Skomentuj 0

50. minuta: Polska - Korea Południowa 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

GOOOL! POLSKA!!

Bartłomiej Pociecha ustala wynik na 2:4. Gracz GKS Tychy trafił z dystansu po wznowieniu w tercji koreańczyków.

Skomentuj 0

50. minuta: Polska - Korea Południowa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Grzegorz Pasiut uderza, lecz zbyt łatwo dla pewnie broniącego Matta Daltona.

Skomentuj 0

49. minuta: Polska - Korea Południowa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Matt Dalton na chwilę opuścił bramkę i Polacy zwietrzyli szansę. Bramkarz Korei zdążył jednak wrócić by złapać uderzenie Damiana Kapicy.

Skomentuj 0

47. minuta: Polska - Korea Południowa 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Próbujemy szybko zdobyć drugiego gola. Uderzenie Kolusza broni jednak Dalton.

Skomentuj 0

GOL!

Po okresie chaotycznej gry z obu stron krążek wpada do siatki...reprezentacji Polski. Niestety przy biernej postawie Patryka Wajdy, Kim Sangwook łatwo strzela czwartego gola. Mamy powtórkę wyniku z poprzedniego roku z Katowic.

Skomentuj 0

44. minuta: Polska - Korea Południowa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Dobre poodanie Grzegorza Pasiuta przechodzi obok bramki.

Skomentuj 0

43. minuta: Polska - Korea Południowa 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

GOL!

Niestety tracimy krążek po prostej stracie i Korea prowadzi już 3:1 po trafieniu Young Jun Lee.

Skomentuj 0

42. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Po jednej groźnej akcji z obu stron, lecz bez celnych strzałów. Pierwsze minuty rozpoczynamy spokojnie.

Skomentuj 0

40. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

ROZPOCZYNAMY 3. TERCJĘ

Skomentuj 0

Reprezentacje wróciły już na lodowisko w Kijowie.

Skomentuj 0

40. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1)

KONIEC 2. TERCJI

Po 40 minutach przegrywamy z Koreą 1:2, ale ostatnie minuty w wykonaniu biało-czerwonych dają nadzieję na odwrócenie złego wyniku. Czekamy niecierpliwie na ostatnią część meczu!

Skomentuj 0

Kolejny strzał Patryka Wronki na bramkę Korei, lecz zabrakło precyzji.

Skomentuj 0

39. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1)

Gra przeniosła się na naszą połowę. Kolejny strzał Korei odbił Przemek Odrobny.

Skomentuj 0

38. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1)

Strzał Patryka Wronki odbity przez Daltona, wcześniej z krążkiem minął się Patryk Wajda, który miałby na kiju akcję na 2:2.

Skomentuj 0

37. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1)

Maciej Kruczek mocno huknął, ale nie zaskoczył bramkarza Korei. Marnujemy dogodną okazję na remis.

Skomentuj 0

Koniec okresu gry w przewadze. Korea w komplecie ale ze stratą jednego gola.

Skomentuj 0

35. minuta: Polska - Korea Południowa 1:2 (0:1, 1:1)

Asysty przy bramce Brynka zapisali Grzegorz Pasiut i Patryk Wronka.

Skomentuj 0

GOOOL! POLSKA!

Mateusz Brynk strzelił z prawego skrzydła i przegrywamy już tylko 1:2!

Skomentuj 0

35. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Kolejna kara dla Koreańczyków. Zagramy w krótkim odstępie czasu w przewadze 5 na 3.

Skomentuj 0

34. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Niesamowity Dalton dalej niepokonany! Aaron Chmielewski uderzył z większej odlegości, ale krążek nie trafił do siatki.

Skomentuj 0

Dwuminutowa kara dla Korei. Polacy mają szanse wykorzystać przewagę w grze 5 na 4.

Skomentuj 0

33. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Grzegorz Pasiut marnuje trzecią "setkę" biało-czerwonych! Lepszy znów w bramce Korei, Matt Dalton.

Skomentuj 0

32. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Damin Kapica próbował zaskoczyć Matta Daltona strzałem po długim roku. Bramkarz Korei znów broni pewnie.

Skomentuj 0

31. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Ponownie okres gry w którym żaden z zespołów nie potrafil dłużej utrzymać się przy krążku.

Skomentuj 0

29. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

Odrobny broni kolejny strzał Koreańczyków. Polacy wydają się wyraźnie pogubieni w tej cześci spotkania.

Skomentuj 0

28. minuta: Polska - Korea Południowa 0:2 (0:1, 0:1)

GOL!

Niestety przegrywamy już 0:2. Na bramkę uderzał Sang Woo Shin, ale krążek zmienił tor lotu po odbiciu od Jakuba Wanackiego i wpadł do naszej siatki

Skomentuj 0

26. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

Przemysław Odrobny zatrzymał kolejną akcję zespołu z Azji.

Skomentuj 0

25. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

3-3 w strzałach celnych w drugiej tercji, jednak to Korea miała najdogodniejszą sytuację na podwyższenie wyniku.

Skomentuj 0

24. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

Dalton łapie pewnie w rękawice krążek po strzale Marcina Kolusza.

Skomentuj 0

23. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

Korea fatalnie marnuje świetną kontrę! Mieliśmy sporo szczęścia. Zabrakło nawet celnego strzału.

Skomentuj 0

22. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

Pierwsze dwie minuty drugiej tercji pod znakiem przewagi Koreańczyków. Polacy mieli problem z wyjściem ze swojej połowy.

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1, 0:0)

ROZPOCZYNAMY 2. TERCJĘ

Skomentuj 0

Obie reprezentacje powoli wracają na lód. Za chwilę początek drugiej części inauguracyjnego meczu Polaków na MŚ dywizji 1A

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

KONIEC 1. TERCJI

Niestety mimo przewagi naszej reprezentacji kończymy pierwsze 20 minut ze stratą jednej bramki. Czekamy na drugą tercję.

Skomentuj 0

Rozpoczęło się ostatnie 60 sekund pierwszej tercji. Polacy dalej nieskutecznie próbują zawiązać składną akcję pod bramką Korei.

Skomentuj 0

18. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Przemysław Odrobny zatrzymał kolejny strzał Koreańczyków. Wynik pozostaje bez zmian.

Skomentuj 0

17. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Z dystansu strzelał Kruczek, ale zabrakło dobitki naszych atakującyh.

Skomentuj 0

16. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Korea Południowa gra już w komplecie. Nie udało nam się wykorzystać drugiego okresu gry w przewadze.

Skomentuj 0

14. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Mamy kolejną karę dla Korei. Alex Plante otrzymał 2. minuty i powędrował na ławkę.

Skomentuj 0

12. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Strzał z dystansu Malasińskiego, ale ze spokojem broni Dalton.

Skomentuj 0

11. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Za nami ponad połowa pierwszej tercji. Polacy mają przewagę w strzałach na bramkę (7-4), ale to nasi rywale prowadzą 1:0.

Skomentuj 0

9. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

Bramkę dla Korei zdobył Ki Sung Kim

Skomentuj 0

8. minuta: Polska - Korea Południowa 0:1 (0:1)

GOL!

Korea Południowa wykończyła skutecznie kontratak po akcji Dziubińskiego i prowadzi 1:0.

Skomentuj 0

8. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Matt Dalton broni w sytuacji sam na sam z Krystianem Dziubińskim!

Skomentuj 0

7. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Blokujemy strzał Koreańczyków po ich groźnej akcji. Rywale w ostatnich sekundach aktywniejsi pod naszą bramką.

Skomentuj 0

4. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Świetną okazję do otworzenia wyniku miał Krzysztof Zapała. Matt Dalton w bramce Koreańczyków zatrzymał strzał naszego atakującego.

Skomentuj 0

3. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Na koniec okresu gry w przewadze nasi rywale przeprowadzili groźną kontrę. Na miejscu był Przemysław Odrobny. Chwilę później 2 minuty kary otrzymał Mateusz Bryk

Skomentuj 0

2. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Korea skutecznie utrudnia grę Polakom. Pierwsza minuta przewagi biało-czerwonych poszła na marne.

Skomentuj 0

1. minuta: Polska - Korea Południowa 0:0 (0:0)

Pierwsza kara dla Koreańczyków. Polacy szybko dostają okazję do gry w przewadze.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy mecz Polska - Korea Południowa!

Skomentuj 0

150. spotkanie w reprezentacji Polski rozegra dzisiaj nasz kapitan Marcin Kolusz

Skomentuj 0

Obie reprezentacje pojawiają się już na lodzie.

Skomentuj 0

Podopieczni Jacka Płachty rozegrają dziś 11 mecz w historii reprezentacji Polski przeciwko Korei Południowej. Bilans jest korzystny dla nas. Do tej pory wygraliśmy 7 spotkań, przegrywając trzykrotnie. Ostatni pojedynek w ubiegłym roku w Katowicach, zakończył się zwycięstwem Korei 4:1.

Skomentuj 0

Za nami już pierwszy mecz w dywizji 1A. Turniej w Kijowie od porażki rozpoczęli gospodarze, którzy ulegli Węgrom 3:5. Spadkowicz z elity przegrywał z Ukrainą 2:3, ale po wygranej 3:0 ostatniej tercji, to Madziarzy cieszyli się z kompletu punktów na otwarcie MŚ.

Skomentuj 0

Znamy już składy w jakich wystąpią oba zespoły:

Oficjalne składy:

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Łopuski – Wajda, Bryk; Wronka, Pasiut, Malasiński – Kruczek, Wanacki; Jeziorski, Bryniczka, Chmielewski – Rompkowski; Kapica, Dziubiński, Urbanowicz. Trener Jacek Płachta.

Korea: Dalton (S. Park) – Young, W. Kim; K. Kim, S. Kim, J.H. Ahn – D. K. Lee, Regan; Cho, S. Shin, H. Y. Shin – Plante, Seo; Swift, Y. J. Lee, W. J. Kim – Oh; Sin, J. K. Park, W. Park, C. Lee. Trener Jim Paek.

Skomentuj 0

Witamy serdecznie!

Za kilka chwil Reprezentacja Polski w hokeju wyjedzie na lód Pałacu Sportu w Kijowie, by rozegrać swój pierwszy meczu w tegorocznych mistrzostwach świata dywizji 1A. Pierwszym rywalem będzie Korea Południowa, która pokonała w ubiegłym roku biało-czerwonych w Spodku 4:1, co ostatecznie zamknęło naszym hokeistom drogę do gry w elicie. Liczymy na wielki rewanż i udany start czempionatu. Początek meczu o godzinie 16:00!