MŚ w hokeju: ważna wygrana nad gospodarzami. Polacy pokonali Ukraińców!

Hokejowa reprezentacja Polski odniosła ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie na zapleczu elity. W drugim meczu mistrzostw świata Dywizji 1A rozgrywanych w Kijowie Biało-Czerwoni pokonali Ukraińców 2:1.

Rafał Smoliński
polscy hokeiści WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: polscy hokeiści

Obie drużyny miały pełną świadomość wagi niedzielnego spotkania, dlatego mecz rozpoczęły uważnie. Gra była wyrównana, hokeiści nie stwarzali sobie dogodnych okazji do zdobycia bramek i dopiero z czasem przewagę uzyskali Polacy.

Pierwszy gol padł dopiero na cztery sekundy przed końcem pierwszej tercji, kiedy Tomasz Malasiński przytomnie zachował się pod bramką Edwarda Zacharczenki. W drugiej odsłonie Biało-Czerwoni także byli aktywniejsi. Wielkiej szansy nie wykorzystał Aron Chmielewski, który chciał sprytnie zmieścić krążek przy słupku.

Kiedy zanosiło się na bezbramkowe zakończenie drugiej tercji, gola zdobyli gospodarze. Roman Błahy uderzył w kierunku bramki, lot "gumy" zmienił Krystian Dziubiński i zasłonięty Przemysław Odrobny nie był w stanie skutecznie interweniować. Po dwóch partiach na tablicy wyników był remis po 1.

Tylko jeden gol padł w trzeciej tercji. W 47. minucie piękną akcję wykończył Damian Kapica i Polacy znów znaleźli się na prowadzeniu. Ukraińcy atakowali do samego końca, ale Odrobny nie dał się już pokonać. Nasz bramkarz z pewnością był jedną z największych postaci niedzielnego spotkania. Biało-Czerwoni wygrali 2:1 i dzięki temu mogą już spokojniej myśleć o utrzymaniu na zapleczu elity, co było celem minimum.

W drugim meczu rozegranym w niedzielę doszło do sporej niespodzianki. Faworyzowany zespół Kazachstanu przegrał z Koreą Południową 2:5, tracąc aż cztery gole w trzeciej tercji. Tym samym Azjaci mają po dwóch spotkaniach komplet punktów i wyraźnie włączyli się do walki o światową elitę.

Poniedziałek będzie dla Polaków dniem odpoczynku. We wtorek, o godz. 12:30 naszego czasu, rywalami Biało-Czerwonych będą Kazachowie.

Polska - Ukraina 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)