MŚ w hokeju: kluczowy mecz Biało-Czerwonych. Polska - Węgry NA ŻYWO

Relację prowadzi : autor:
Rafał Lichowicz

Kończąc zapraszamy serdecznie na piątkową relację z meczu z Austrią. Początek ostatniego meczu Polaków na MŚ o godzinie 16:00.

Skomentuj 0

Brawo reprezentacja Polski! Wygrywamy drugi mecz w Kijowie i zachowujemy szanse na awans do elity. W piątek w ostatnim meczu zagramy z Austrią. Marząc o awansie musimy jednak kibicować naszym przeciwnikom w ich bezpośrednich starciach.

Skomentuj 0

60. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Koniec meczu!

Skomentuj 0

Niecałe 30 sekund do końca. Węgrzy dostają karę. Hari trafia na ławkę za uderzenie Urbanowicza.

Skomentuj 0

Wznowienie w naszej tercji.

Skomentuj 0

Przerwa dla trenera Jacka Płachty.

Skomentuj 0
  • 60. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Ostatnie 60 sekund meczu!

Skomentuj 0

59. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Jakub Wanacki nie trafia do pustej bramki po powrocie na lód!

Skomentuj 0

58. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Grzegorz Pasiut przetrzymał ładnie krążek po wyjściu z zamku Węgrów.

Skomentuj 0

57. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Nasi rywala w sześciu na lodzie.

Skomentuj 0

Węgrzy poprosili o czas.

Skomentuj 0

W fatalnym momencie karę otrzymuje Jakub Wanacki. Zagramy w osłabieniu połowę z pozostałego czasu do końca trzeciej tercji.

Skomentuj 0

Niecałe cztery minuty do końca meczu. Za nami kolejny niewykorzystany okres gry w przewadze.

Skomentuj 0

55. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Tracimy głupio krążek kilka metrów przed bramką. Skórę ratuje nam Przemek "Wiedźmin" Odrobny.

Skomentuj 0

54. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Uderzenie Wajdy broni Balizs. Zakładamy zamek.

Skomentuj 0

Bartalis zjeżdża na ławkę kar. Madziary w coraz trudniejszym położeniu. Zagramy 5 na 4.

Skomentuj 0

52. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Sagert próbował zaskoczyć Odrobnego. Nasz bramkarz pozostaje jednak niepokonany.

Skomentuj 0

51. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Ostatnie kilkadziesiąt sekund to wreszcie odrodzenie naszej reprezentacji. Wyrównana gra.

Skomentuj 0

50. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Patryk Wronka miał na kiju trzeciego gola! Broni Balizc, a my żałujemy tej akcji młodego gracza Orli Znojmo.

Skomentuj 0

48. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

4-1 w strzałach dla Węgrów. Długo czekaliśmy na celne uderzenie Biało-czerwonych, którzy skupiają się na utrzymaniu dwubramkowej przewagi.

Skomentuj 0

46. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Jeziorski szukał podaniem Chmielewskiego. Była szansa na 3:0, lecz zatrzymana przez obronę Węgrów.

Skomentuj 0

45. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Przetrwaliśmy szósty okres gry w osłabieniu. Wciąż jesteśmy niepokonani pod tym względem na turnieju w Kijowie.

Skomentuj 0

43. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Kara dla reprezentacji Polski. Gramy w czwórkę po karze dla Urbanowicza.

Skomentuj 0

Po trzech minutach tylko jeden celny strzałów Węgrów w statystykach.

Skomentuj 0

41. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Rozpoczynamy 3. tercję!

Skomentuj 0

Wyraźna przewaga Polaków w drugich 20 minutach. Po zdobyciu prowadzenia po celnym strzale Krzysztofa Zapały, złapaliśmy szybko karę i w osłabieniu podwyższyliśmy rezultat na 2:0 po solowej akcji Tomka Malasińskiego. W dalszej fazie tercji kontrolowaliśmy grę.

Skomentuj 0

40. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Koniec 2. tercji!

Skomentuj 0

Mocny strzał Rompkowskiego obok bramki.

Skomentuj 0

38. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Węgrzy w końcówce łapią szóstą w tym meczu karę. Zagramy 5 na 4.

Skomentuj 0

Bez efektownych akcji ostatnie kilkadziesiąt sekund.

Skomentuj 0

36. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Obie reprezentacje już w komplecie. Ostatnie minuty drugiej tercji.

Skomentuj 0

34. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Balint Magosi w fatalnym momencie dla Węgrów łapie karę! Zagramy 4 na 4.

Skomentuj 0

Koger próbował z bliska zaskoczyć Odrobnego. Broni "Wiedźmin".

Skomentuj 0

33. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Sędziowie ukarali Krzysztofa Zapałę. Strzelec pierwszego gola dla Polaków schodzi na dwie minuty.

Skomentuj 0

Ponownie dobrze odpowiadamy na akcję Węgrów. W kontrze Patryk Wronka, ale krążek po jego strzale trafił w rękawice Balizsa.

Skomentuj 0

32. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Co za akcja naszej reprezentacji! Świetna wymiana krążka między atakującymi, ale całości nie udało się wykończyć strzałem Chmielewskiemu.

Skomentuj 0

Radosław Galant kończy swoją akcję celnym strzałem. Broni Balizs.

Skomentuj 0

30. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Nie udaje nam się zawiązać dobrej akcji. Tracimy sekundy z naszej przewagi.

Skomentuj 0

29. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Kolejna kara dla Węgrów. Będziemy mieli szansę podwyższyć rezultat grając w przewadze.

Skomentuj 0

28. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Ciśniemy Węgrów grając w czterech zawodników. Kolejna nasza akcja zakończona celnym strzałem.

Skomentuj 0

27. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

Spięcie zawodników obu zespołów pod bramką Odrobnego. Bronimy świetnie w osłabieniu.

Skomentuj 0

26. minuta: Polska - Węgry 2:0 (0:0, 2:0)

GOOOOOL!! Polska prowadzi już dwoma bramkami! Tomasz Malasińki kończy kontratak w osłabieniu i pokonuje Balizsa!

Skomentuj 0

26. minuta: Polska - Węgry 1:0 (0:0, 1:0)

Węgrzy szybko dostają okazję do wyrównania. Kara dla Damiana Kapicy.

Skomentuj 0

25. minuta: Polska - Węgry 1:0 (0:0, 1:0)

GOOOOOL!!! Krzysztof Zapała daje prowadzenie reprezentacji Polski!!!

Skomentuj 0

24. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0, 0:0)

Odrobny dobrze broni strzał Terbocsa.

Skomentuj 0

23. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0, 0:0)

Radosław Galant był blisko przejęcia krążka i wyjścia sam na sam z bramkarzem Węgrów.

Skomentuj 0

22. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0, 0:0)

Maciej Urbanowicz marnuje świetny kontratak!

Skomentuj 0

21. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0, 0:0)

Rozpoczynamy 2. tercję!

Skomentuj 0

Wracamy do Pałacu Sportu w Kijowie. Oba zespoły rozgrzewają się przed drugą tercją.

Skomentuj 0

Remisujemy po pierwszych 20 minutach z Węgrami 0:0. W strzałach przewaga naszej reprezentacji 10-6. Najbardziej szkodza niewykorzystanych okresów gry w przewadze. Polacy podobnie jak Węgrzy trzykrotnie grali 5 na 4.

Skomentuj 0

20. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Koniec 1. tercji

Skomentuj 0

Zablokowany kolejny strzał Zapały. Polacy w ostatnich sekundach przeszli do ataku.

Skomentuj 0

19. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

W końcówce zarysowała się minimalna przewaga naszych rywali.

Skomentuj 0

18. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Przemysław Odrobny zatrudniono po dwóch akcjach Węgrów zakończonych strzałem. Nasz bramkarz zachował jednak czyste konto.

Skomentuj 0

16. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Świetny strzał Krzysztofa Zapały z kąta broni Balizs.

Skomentuj 0

15. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Polacy znów nieskutecznie w przewadze. Rywale znów blokowali uderzenia m.in. Pasiuta i Kapicy.

Skomentuj 0

13. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Węgrzy ponownie w czwórkę. Arnold Varga trafił na 2 minuty na ławkę kar.

Skomentuj 0

11. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Mijają dwie minuty osłabienia Węgrów. Gramy w komplecie.

Skomentuj 0

Na lodzie formacja hokeistów Cracovii. Niestety kolejne strzały Polaków były blokowane.

Skomentuj 0

10. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Sporo przerw w grze. Daniel Koger ląduje na ławce kar. Teraz Biało-Czerwoni będą mieli szanse zdobyć gola grając 5 na 4

Skomentuj 0

Trzeci okres gry w przewadze i znów świetnie bronimy. Czekamy teraz na ofensywne szarże naszej reprezentacji.

Skomentuj 0

8. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Sędziowie nas nie oszczędzają. Koniec jednej kary i początek kolejnej dla naszego reprezentanta. Tym razem na dwie minuty schodzi Kasper Bryniczka.

Skomentuj 0

7. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Madziarzy fatalnie marnują okres gry w liczebnej przewadze. Polacy skutecznie przeszkadzają swoim rywalom.

Skomentuj 0

5. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Niestety znów zagramy w osłabieniu. Kara dla Macieja Kruczka za faul na przeciwniku. Chwilę wcześniej okazję do zdobycia gola z ostrego kąta miał Kasper Bryniczka.

Skomentuj 0

Wyrównane spotkanie po pięciu minutach. Oba zespoły mają na koncie po dwa celne strzały.

Skomentuj 0

4. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Polacy naciskali na Węgrów w ostatnich sekundach gry w przewadze. Nie udało się jednak zdobyć gola.

Skomentuj 0

3. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Przez 40 sekund będziemy grali w przewadze 5 na 4

Skomentuj 0

2. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Mamy wyrównanie sił. István Bartalis trafił na ławkę za przeszkadzanie.

Skomentuj 0

1. minuta: Polska - Węgry 0:0 (0:0)

Niestety zaczynamy od okresu gry w osłabieniu po karze dla Grzegorza Pasiuta.

Skomentuj 0

Rozpoczynamy mecz!

Skomentuj 0

Numerem jeden w naszej bramce będzie Przemysław Odrobny . Między słupaki węgierskiej bramki stanie Bence Bálizs.

Skomentuj 0

Oba zespołowy pojawiły się już na lodowisku w Kijowie.

Skomentuj 0

Polacy przystępują do meczu z Węgrami po porażce z Kazachstanem 0:1 (dogr.) i wcześniejszej wygranej z Ukrainą. Węgrzy w dwóch ostatnich kolejkach przegrali z Austrią (1:3) i Koreą Południową (1:3).

Skomentuj 0

Bilans spotkań z Węgrami: 52 mecze, 30 zwycięstw, 6 remisów, 16 porażek. Bilans bramek: 178-107.

Skomentuj 0

Witamy serdecznie!

Za niecałe 10 minut w Pałacu Sportu w Kijowie reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegra swój czwarty mecz na MŚ Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Naszym rywalem będą Węgrzy.

Po trzech mecz Biało-Czerwoni zajmują czwarte miejsce w tabeli i tracą cztery punkty do Kazachstanu, który zajmuje drugie miejsce w tabeli, premiowane awansem do elity. Kazachowie w środę pokonali pewnie w czwartym meczu Ukraińców 4:2. Nasi dzisiejsi rywale, Węgrzy są na piątej pozycji i mają w dorobku oczko mniej od Polski.