NHL: Hurricanes w play off

Carolina Hurricanes są kolejną drużyną pewną gry w play off. W sobotę "Huragany" po dogrywce pokonały Pittsburgh Penguins 3:2. Mimo zwycięstwa z St. Louis Blues, bez szans na awans do kolejnej fazy gier są Dallas Stars.

W tym artykule dowiesz się o:

33. obronione strzały Cama Warda oraz gol w drugiej minucie dogrywki Antona Babchuka zapewniły Hurricanes zwycięstwo nad Penguins. To już ósma wygrana z rzędu zawodników z Caroliny. - Super, że udało nam się powrócić do grona ekip walczących o puchar. Wiele potu wylaliśmy, by znaleźć się na takiej pozycji w lidze, jednak wiemy, co nas jeszcze czeka. Następnych trzech meczy nie odpuścimy, a prawdziwa zabawa zacznie się od play off - mówił po meczu bramkarz "Huraganów". Dla pokonanych bramki zaliczyli Tyler Kennedy i Jordan Staal.

Bardzo ważne wysokie zwycięstwo nad San Jose Sharks odnieśli Anaheim Ducks, pokonując rywali aż 5:2. Cztery asysty zaliczył Ryan Getzlaf, a dwie bramki strzelił Bobby Ryan. Dla pokonanych po golu trafili Joe Thornton i Marian Michalek.

W Bostonie skromne zwycięstwo 1:0 odnieśli gospodarze, pokonując New York Rangers. Wygrana daje ekipie Bruins już dziesięć punktów przewagi nad drugimi Washington Capitals.

Martin Brodeur w głównej mierze zapewnił New Jersey Devils wyjazdowe zwycięstwo nad Buffalo Sabres 3:2. Przyjezdni przez dwie pierwsze tercje prowadzili 3:0, ale w ostatniej części spotkania gospodarze byli bliscy wyrównania. Jednak po raz kolejny świetna postawa Brodeura (35. obronionych strzałów) dała Devils dwa meczowe punkty.

Wyniki:

Boston Bruins - New York Rangers 1:0

Buffalo Sabres - New Jersey Devils 2:3

Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 3:2 (po dogrywce)

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 3:1

Ottawa Senators - Philadelphia Flyers 4:3 (po karnych)

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 2:6

Dallas Stars - St. Louis Blues 5:4 (po dogrywce)

Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 5:4 (po karnych)

2. Vancouver 42 26 10 239 215 94

3. Minnesota 37 32 9 200 189 83