Ćwierćfinały play-off - 4x 3:1

Po czterech meczach ćwierćfinału play-off w Niemczech we wszystkich parach wynik rywalizacji wynosi 3:1. Jak do tej pory bliższe awansu są zespoły z Berlina, Dusseldorfu, Koln oraz Iserlohn.

Ireneusz Gostański

Coraz bliżsi sprawienia niespodzianki są gracze drużyny DEG Metro Stars. W poniedziałkowym meczu po raz trzeci pokonali mistrzów rundy zasadniczej - Sinupret Ice Tigers, tym razem 6:3 (3:0, 1:2, 2:1). Gospodarze bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie po strzałach Roba Collinsa i Andrew Hedlunda w 8. i 9. minicie meczu. Na trzy minuty przed końcem pierwszej tercji gola na 3:0 zdobył Fabio Carciola. Wysokie prowadzenie uzyskane w pierwszej odsłonie udało się utrzymać do końca spotkania i zawodnicy DEG Metro Stars mogli świętować trzeci triumf nad klubem z Nurnberg.

Kolejne pewne zwycięstwo odnotował Eisbären Berlin. Berlińczycy przegrali z Freezers Hamburg pierwszy mecz u siebie. Od tamtej pory hokeiści znad Łaby nie są w stanie zagrozić Polarnym. Następny mecz odbędzie się w hali w Berlinie, gdzie faworytami będą na pewno gospodarze.

W pojedynku pomiędzy Adler Mannheim a Kölner Haie oglądaliśmy ponownie dogrywkę. Po rekordzie z 22.03. i 120 minutach gry, tym razem mecz udało zakończyć się wcześniej. Decydujący gol padł w 7. minucie dogrywki, a szczęśliwym strzelcem został Todd Warriner.

W czwartym meczu Iserlohn Roosters bez problemu ograli frankfurckie Lwy i po trzech wygranych brakuje im już tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do półfinału play-off.