MŚ w hokeju: 18-letni Kaapo Kakko znów dał zwycięstwo Finom. Czesi rozgromili Norwegów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Lukasz Laskowski/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Kaapo Kakko
Getty Images / Lukasz Laskowski/PressFocus/MB Media / Na zdjęciu: Kaapo Kakko

18-letni Kaapo Kakko ustrzelił hat-tricka i pomógł Finom pokonać Słowaków 4:2 w hokejowych mistrzostwach świata elity. W Bratysławie drugie zwycięstwo w turnieju odnieśli Czesi, którzy rozgromili Norwegów.

Po piątkowym zwycięstwie nad USA gospodarze mistrzostw bardzo chcieli pójść za ciosem. Spotkanie w Koszycach rozpoczęli od gola Erika Cernaka, jednak szybko wyrównał Petteri Lindbohm. Wtedy marzenia Słowaków o kolejnym zwycięstwie zniweczył Kaapo Kakko. 18-letni napastnik pokonał Marka Ciliaka w 17. i 50. minucie, a w ostatnich sekundach skompletował hat-tricka, pakując krążek do pustej bramki. Teraz ma na koncie pięć goli w całym turnieju. Organizatorzy mistrzostw świata odpowiedzieli jeszcze trafieniem Martina Marincina, ale to hokeiści Suomi wygrali ostatecznie 4:2 i dzięki temu mają po dwóch meczach w dorobku sześć punktów.

Komplet punktów mają również po dwóch spotkaniach Czesi. Hokeiści naszych południowych sąsiadów zagrali w sobotni wieczór w Bratysławie z Norwegami i wygrali zdecydowanie 7:2. Już w pierwszych minutach dwa razy trafił Filip Hronek, a jego wyczyn skopiował na przełomie premierowej i drugiej tercji Michael Frolik. Potem po jednym golu dołożyli jeszcze Michal Repik, Filip Chytil i Dominik Kubalik. Dla Skandynawów bramki zdobyli Tobias Lindstrom i Sondre Olden. Norwegowie doznali drugiej porażki w turnieju, ale grali jak na razie z mocnymi przeciwnikami. W piątek lepsi od nich byli faworyci do złota, czyli Rosjanie.

Faza zasadnicza mistrzostw świata potrwa do 21 maja. Do ćwierćfinału awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Z kolei dwie najgorsze ekipy słowackiego turnieju spadną do dywizji 1A.

Grupa A:

Finlandia - Słowacja 4:2 (2:1, 0:1, 2:0) 0:1 - Cernak (Sekera, Panik) 11' 1:1 - Lindbohm (Savinainen, Rajala) 15' (5 na 4) 2:1 - Kakko (Mikkola, Manninen) 17' 2:2 - Marincin (Studenic, Jaros) 40' 3:2 - Kakko (Mikkola) 50' 4:2 - Kakko (Manninen) 60' (do pustej bramki)