Hokejowe Mistrzostwa Świata III Dywizji: Korea Północna - Grecja 7:3

W meczu trzeciego dnia Mistrzostw Świata III Dywizji rozegranym w luksemburskim Kockenlscheuer, Korea Północna pokonała Grecję 7:3. Tym razem bohater Greków, Dimitrios Kalyvas zdobył bramkę i zaliczył asystę pod koniec meczu.

Michał Gałęzewski

Spotkanie zaczęło się od niespodziewanego wyjścia na prowadzenie Grecji. Po zespołowej akcji Pak Kun Hyoka pokonał Iason Pachos. Taki wynik utrzymywał się do 14. minuty, kiedy to po strzale Song Chung Songa Koreańczycy wyszli na remis. Pod koniec tercji po raz drugi Georgiosa Fiotakisa pokonał zawodnik z Azji, tym razem był to Jang Myong Jin i na pierwszą przerwę Koreańczycy schodzili w lepszych nastrojach.

Druga tercja, to przewaga Korei, która zdobyła dwie bramki. Było to między innymi spowodowane tym, że Grecy siedzieli w tej części gry przez 12 minut, zaś rywale przez zaledwie 4. Trzy kolejne bramki również strzelili Koreańczycy i nawet bramki Dimitriosa Kalyvasa i Ioannisa Koufisa nie pomogły im w doprowadzeniu do korzystnego wyniku i ostatecznie Korea Północna pokonała Grecję 7:3.

Korea Północna - Grecja 7:3 (2:1, 2:0, 3:2)
0:1 - Iason Pachos (Alexandros Valsamas-Rallis, Orestis Tilios) 4'
1:1 - Song Chung Song (Kim Kyong Il, Ri Pong Il) 14'
2:1 - Jang Myong Jin (Kim Kwang Hyok) 19'
3:1 - Song Chung Song (Ri Pong Il) 25' PP
4:1 - Mun Chol (Ri Sun Il) 36'
5:1 - Mun Chol (Ri Sun Il, 24) 44' PP2
6:1 - Kim Chang Min (Ri Kum Song) 51'