Tytuł dla Eisbären Berlin !

Zespół Eisbären Berlin pokonał w Kölnarena Kölner Haie 2:1 i został mistrzem Niemiec sezonu 2007/2008. Decydującego gola, w doliczonym czasie gry, strzelił Florian Busch.

Ireneusz Gostański

Po szczęśliwym zwycięstwie u siebie berlińczycy jechali do Köln z nadzieją, że uda im się pokonać przeciwnika, zdobyć trzecie zwycięstwo w pojedynku i zagarnąć tytuł mistrza Deutsche Eishockey Liga. Tak się właśnie stało, choć podobnie, jak przed kilkoma dniami Polarni mieli wiele szczęścia. Jeszcze na 1,5 minuty przed końcem meczu przegrywali z Haie 1:0. W 59. minucie goście zaryzykowali. Zdjęli bramkarza z lodu, i ostatnie sekundy rozegrali sześcioma zawodnikami w polu. Manewr, mający na celu wzmocnienie siły ataku i doprowadzenie do dogrywki udał się. Gola wyrównującego, po podaniu Constantina Brauna strzelił Deron Quint. W dogrywce za faworytów śmiało uznać można było gospodarzy, którzy we własnej hali, przy ponad 18 000 publiczności przegrywają bardzo rzadko. W dogrywce jedna, jak i druga drużyna otrzymała po jednej karze. Nikomu jednak nie udało wykorzystać się przewagi. 7. minuta i 55. sekunda gry okazała się ostatnią w sezonie 2007/2008 w lidze niemieckiej. W boksie gości zapanowała ogromna radość, gdyż drugiego gola w meczu, dającego mistrzostwo DEL zdobył Florian Busch.

Kölner Haie - Eisbären Berlin 1:2 (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)

Strzały: 37 - 38
Kary: 6 min - 4 min
Widzów: 18700