Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

"Świat bez Polaków przetrwa". Rosjanka wściekła po słowach polityków

Polscy politycy mają jasne stanowisko w sprawie obecności rosyjskich i białoruskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Ich wypowiedzi nie podobają się Rosjanom. Wśród nich jest trenerka Tatiana Tarasowa.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Tatiana Tarasowa Getty Images / Steve Russell / Na zdjęciu: Tatiana Tarasowa
Rosjanie i Białorusini będą mogli wziąć udział w IO w Paryżu w 2024 roku, ale pod "neutralną flagą". To pomysł MKOl i szefa tej organizacji Thomasa Bacha.

Z taką decyzją nie mogą pogodzić się nie tylko Ukraińcy, ale i inne państwa, które zapowiedziały bojkot tej imprezy. Polacy również są przeciwni takiej decyzji. I mówią o tym stanowczo.

"Dopóki Rosja prowadzi agresywną wojnę i popełnia zbrodnie na Ukrainie, nie może być dla niej miejsca na igrzyskach olimpijskich" - napisał w mediach społecznościowych Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

- MKOl grzeszy naiwnością, po raz kolejny mówiąc o jakiejś neutralności - stwierdził w TVP Info minister sportu Kamil Bortniczuk. - Nie mamy żadnych wątpliwości, że Rosjanie nie powinni wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Paryżu - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Ten kibic oszalał. Zobacz, co zrobił w trakcie meczu

Czy Polacy również zbojkotują paryskie igrzyska, jeżeli pojawią się tam sportowcy z Rosji i Białorusi? "Skupiamy się na działaniach, które ze sportowej rywalizacji w Paryżu wyeliminują sportowców Rosji i Białorusi" - taką odpowiedź przesłało do redakcji WP SportoweFakty biuro prasowe ministerstwa.

"W przypadku utrzymania stanowiska Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, będziemy intensyfikowali prace nad utworzeniem szerokiej koalicji krajów, bez których IO de facto nie będą miały sportowego sensu i wartości" - dodano.

Działania Polaków i wypowiedzi naszych polityków mocno bolą Rosjan. I to tak bardzo, że portal sport-express.ru poinformował, że to m.in. nasi sportowcy powinni jechać do Paryża "bez flagi".

Głos w sprawie zabrała rosyjska trenerka łyżwiarstwa figurowego Tatiana Tarasowa, która bardzo interesuje się "głosem z Polski". - To nie pierwszy raz, kiedy Polacy wypowiadają się w ten sposób. To po prostu źli ludzie - wypaliła po ostatnich wypowiedziach naszych polityków.

- Bardzo dobrze by się stało, gdyby Polacy odmówili udziału w igrzyskach olimpijskich. Świat bez nich przetrwa. Uważam, że MKOl powinien dopuścić nas i Białorusinów do startów - powiedziała wprost.

Zobacz także:
Minister polskiego rządu postawi się Putinowi? Nie ma innego wyjścia
Gigantyczny krater w Kijowie! Kliczko pokazał, co robią rosyjskie rakiety

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Rosjanie i Białorusini powinni wystąpić na IO w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×