Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Minister Bortniczuk zaatakowany przez Rosjankę. "Niech się zamknie”

Tatiana Tarasowa po raz kolejny zaatakowała werbalnie Kamila Bortniczuka. Stanowisko ministra było nie w smak rosyjskiej propagandzie, a trenerka dolała oliwy do ognia.

Rafał Szymański
Rafał Szymański
Kamil Bortniczuk i Tatiana Tarasowa PAP / PAP/Zbigniew Meissner/Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Bortniczuk i Tatiana Tarasowa
Decyzją MKOl po spełnieniu określonych warunków rosyjscy i białoruscy sportowcy mogą zostać przywróceni do rywalizacji na arenie międzynarodowej. Należy podkreślić, że będą musieli występować pod neutralną flagą. Na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego minister sportu i turystyki zwrócił się do władz organizacji ze stanowczym apelem.

Według Kamila Bortniczuka, przed startem w igrzyskach olimpijskich, sportowcy powinni podpisać specjalny dokument, wyrażając sprzeciw wobec zbrodni wojennych, o której Trybunał w Hadze oskarżył Władimira Putina (więcej TUTAJ). Słowa polityka nie spodobały się oczywiście kremlowskiej propagandzie.

Tatiana Tarasowa ponownie wzięła na celownik polskiego ministra. Trenerka łyżwiarstwa figurowego nie ma wątpliwości, że pochodzący z Rosji zawodnicy nie podpiszą dokumentu, o którym mówił Bortniczuk.

ZOBACZ WIDEO: Tak się ubrał w Dubaju. Bogactwo aż bije po oczach

- To się nigdy nie wydarzy. Niech on się zamknie i nie miesza w politykę. Wydaje mi się, że nasi sportowcy nigdy nie podpiszą takiego oświadczenia. Jeżeli ktoś je podpisze, proszę pozwolić mu odejść - wypaliła Tarasowa w rozmowie z portalem sports.ru.

Gorzkich słów pod adresem Bortniczuka nie szczędziła również Irina Rodnina - Polska może żądać czegoś od każdego, ale nie od Rosji. Są już zmęczeni pokazywaniem swojego plugawego charakteru. Niech siedzą i domagają się czegoś od siebie i krajów bałtyckich - grzmiała była reprezentantka ZSRR w łyżwiarstwie figurowym.

- Niech łamią prawa swoich sportowców. Polscy politycy są zdeterminowani, by do końca wywierać presję na rosyjskich i białoruskich sportowcach. Najwidoczniej znaleźli najskuteczniejszy sposób nacisku - dodała Swietłana Żurowa, mistrzyni olimpijska z 2006 roku.

Czytaj także:
Lewandowski mówi wprost. "Ta sytuacja jest ciężka"
Wszystko jasne. Podjęto decyzję ws. Oscara Pistoriusa

Czy zgadzasz się z opinią Bortniczuka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (9)
 • JERRY 46 Zgłoś komentarz
  Niech te ruskie szmaty pojadą na front do Ukrainy i tam niech spróbują szczekać a nie w mediach !!!!!!!!!!!
  • Dardemon Zgłoś komentarz
   Wypierd...ć bolszewiki za to co robicie z dziećmi nigdy już nie powinien żaden stąpać po krajach europy.Dzicz powinna sobie wakacje robić w dziczy...
   • Krzysztof Nilewicz Zgłoś komentarz
    Nie przepadam za Pisem i Bortniczukiem ale każdy skuteczny szturchaniec w kierunku moskali jest czynem słusznym.
    • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
     Kamil Bortniczuk amatorsko grał w piłkę nożna, wypowiada się o nim trenerka łyżwiarstwa figurowego, ale cały ten materiał zamieszczony jest w dziale LEKKOATLETYKA ? Dlaczego ? Chyba w
     Czytaj całość
     myśl zasady, że jak redakcja nie wie gdzie jakiś BZDET zamieścić, to wciska go do działu poświęconego "królowej sportu".
     • jotwu Zgłoś komentarz
      DAWNIEJ ,PODCZAS IGRZYSK WYGASZANO WSZELKIE WOJNY.JEŚLI, IGRZYSKA TO NIE CZAS NA WOJNĘ.PONIEWAŻ TRWA WOJNA,IGRZYSKA POWINNY BYĆ ODŁOŻONE.
      • RobertW18 Zgłoś komentarz
       Dzicz! Spasiona "formatorka" zawodniczek z "Moskowii" poucza czynnego polskiego polityka, że ma się nie zajmować polityką i "zamknąć się". Świadczy to nieco
       Czytaj całość
       o poziomie ludu Moskali.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×