"Co nas to obchodzi?". Rosjanka zareagowała na słowa Bortniczuka

Tatjana Tarasowa, słynna rosyjska trenerka łyżwiarstwa figurowego, odniosła się do zapowiedzi Kamila Bortniczuka dot. przeciwstawiania się powrotowi Rosji i Białorusi do sportu. Z jej ust padły mocne słowa.


Dawid Franek
Dawid Franek
Tatiana Tarasowa Getty Images / Na zdjęciu: Tatiana Tarasowa
W czwartek na antenie radia RMF FM Kamil Bortniczuk przyznał, że nic się nie zmienia i podtrzymuje stanowisko dotyczące Rosji i Białorusi. Chodzi o to, że trzeba zrobić wszystko, aby sportowcy z tych państw nie mogli wrócić do międzynarodowego sportu.

- Jesteśmy w trakcie formułowania kolejnego stanowiska koalicji 36 państw. 15 maja mamy Radę Unii Europejskiej do spraw sportu, na której też planujemy przyjąć deklarację, która w sposób bardzo jasny i klarowny przeciwstawi się powrotowi Rosjan i Białorusinów na areny międzynarodowe - podkreślił minister sportu.

Wygląda na to, że podczas igrzysk europejskich w Krakowie Rosjan i Białorusinów zabraknie na starcie, co podkreślił sam Bortniczuk. Wciąż niewiadomą są igrzyska olimpijskie w Paryżu. Rosja nie wyobraża sobie, by ich sportowców mogło tam zabraknąć.

ZOBACZ WIDEO: Niespodzianka na finiszu sezonu. "To nie wchodzi w grę"

Po raz kolejny głos w tej sprawie zabrała Tatiana Tarasowa, która zaatakowała polskiego ministra sportu. Słynna trenerka łyżwiarstwa figurowego wprost twierdzi, że działania Bortniczuka na nic się zdadzą.

- To jest ich decyzja. Co nas to obchodzi? Nikt nikogo nie będzie słuchał w tej sprawie. Wszystko zależy od Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i jego decyzji. Polska i pozostałe 36 krajów nie będą miały na to wpływu - powiedziała Tarasowa dla sportexpress.ru.

Tarasowa nie pierwszy raz odniosła się do działań Bortniczuka. W przeszłości także krytykowała ministra sportu.

Przypomnijmy, że ws. igrzysk w Paryżu Rosjanie otrzymali furtkę od MKOl-u. W teorii mogą wystąpić na tej imprezie, lecz muszą brać udział w zawodach pod neutralną flagą i spełnić kilka innych warunków. Nie mogą przede wszystkim należeć do armii Władimira Putina. Nie wiadomo jednak wciąż, w jaki sposób MKOl chce weryfikować takie informacje.

Czytaj także:
Stanowcze słowa z PKOl o bojkocie igrzysk przez Polskę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×