Sankcje dla Rosji. Poznaliśmy szczegóły

Rosyjska Agencja Antydopingowa (RUSADA) zostanie ukarana dodatkowymi sankcjami za niezajęcie się kwestiami nieprzestrzegania przepisów. Taką informację przekazała WADA poprzez serwis reuters.com.


Dawid Franek
Dawid Franek
rosyjska flaga Materiały prasowe / Pixabay / Na zdjęciu: rosyjska flaga
Jak informuje Reuters, wpływ nowych sankcji, które WADA (Światowa Agencja Antydopingowa) nałożyła na RUSADA będzie prawdopodobnie ograniczony, ponieważ wiele z nich zostało już nałożonych przez światowe organizacje sportowe w związku z trwającą wojną Rosji z Ukrainą, którą Moskwa nazywa "specjalną operacją wojskową".

Wśród kar zalecanych przez Komisję ds. Przeglądu Zgodności (CRC) WADA jest zakaz wywieszania rosyjskiej flagi podczas igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz zawodów kontynentalnych i regionalnych do czasu rozwiązania sprawy.

Przypomnijmy, że Rosyjska Agencja Antydopingowa nie wszczęła nawet śledztwa dotyczącego łamania przepisów antydopingowych w Rosji przez sportowców i ich otoczenie szkoleniowe. Niezgodności zostały potwierdzone we wrześniu 2022 roku.

WADA wzięła pod lupę nie tylko Rosję. Oberwało się także dwóm innym krajom. Mowa o Republice Południowej Afryki i Bermudach.

Kary dla tych państw, które są dokładnie takie same jak dla Rosji, wynikają z braku odpowiedniego wdrożenia Kodeksu WADA do ich systemów prawnych. Obydwa państwa będą miały 21 dni na rozstrzygnięcie sporów lub rozwiązanie kwestii związanych z nieprzestrzeganiem przepisów. Tutaj spieszyć musi się szczególnie RPA, które startuje w Pucharze Świata w rugby.

Czytaj także:
Ukrainki nie dopuścili do głosu. Poszło m.in. o zachowanie Sabalenki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przyjrzyj się dokładnie. Skradła show w centrum miasta
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×