KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Infostrada: 14 medali dla Polski, Radwańska i siatkarze na podium w Rio

14 medali dla Polski przewiduje fachowy serwis Infostrada Sports w swojej najnowszej prognozie dotyczącej igrzysk w Rio. Komputerowe algorytmy obecnie wskazują, że nasi reprezentanci wywalczą w Brazylii 4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych medali.

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
PAP/EPA / MADE NAGI

W porównaniu z prognozą z sierpnia ubiegłego roku ogólna liczba medali dla Polski spadła o dwa, wzrosła natomiast (z 3 do 4) liczba złotych krążków. I tak według Infostrady na najwyższym stopniu podium staną w Rio: Paweł Fajdek, Anita Włodarczyk(oboje rzut młotem), Piotr Małachowski (rzut dyskiem) oraz Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie). Ten ostatni kilka miesięcy wcześniej typowany był do drugiego miejsca w swojej konkurencji.

Srebrne medale miałyby przypaść Marcie Walczykiewicz(kajakarstwo), Magdalenie Fularczyk i Natalii Madaj (wioślarstwo), Agnieszce Radwańskiej (tenis) i naszej męskiej reprezentacji w siatkówce. Radwańska według przewidywań Infostrady w finale ulegnie Serenie Williams, z kolei drużyna trenera Stephane'a Antigi, która póki co jeszcze się do Rio nie zakwalifikowała, przegra ze Stanami Zjednoczonymi.

Medale brązowe według wyliczeń holenderskiego serwisu zdobędą dla Polski głównie kajakarki - Ewelina Wojnarowska, Beata Mikołajczyk i Karolina Naja oraz czwórka w składzie Wojnarowska, Mikołajczyk, Naja, Edyta Dzieniszewska. Na trzecim stopniu podium stanie także Radosław Kawęcki (pływanie, 200 metrów stylem grzbietowym) oraz wioślarska czwórka podwójna w składzie Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Maria Springwald, Monika Ciaciuch.

W tabeli medalowej pierwsze miejsce miałyby zająć Stany Zjednoczone (94 medale, 42 złote, 24 srebrne, 28 brązowych), drugie Chiny (82 medale, 34 złote, 31 srebrnych i 17 brązowych), a trzecie Rosja (69 medali, 25 złotych, 20 srebrnych i 24 brązowe). Gospodarzom igrzysk, Brazylii, Infostrada przypisuje 22 krążki - 9 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych. Polsce w tabeli medalowej przypadłoby 19. miejsce.

Zobacz wideo: W Budapeszcie polscy hokeiści zagrają o ZIO
Źródło: TVP S.A.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
 • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
  14 medali w tym 4 złote? No skoro tak wskazują algorytmy... ;) Nie wiem jak wskazywały algorytmy przed Londynem, gdzie nasi zdobyli 10 medali (2 złote), ale progres jest wyraźny, choć nie
  Czytaj całość
  do końca satysfakcjonujący, niech te tajemnicze algorytmy bardziej się postarają i choćby naszym lekkoatletom przydzielą - oprócz 3 złotych - jeszcze kilka srebrnych i brązowych ;)
  • Seb Glamour Zgłoś komentarz
   Optymistycznie....
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×