Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

TVP pręży muskuły przed igrzyskami. Małysz będzie komentatorem

Najważniejszą dla Polaków dyscyplinę podczas igrzysk w Pjongczang - skoki - skomentują Szaranowicz, Babiarz i - co jest zaskoczeniem - Małysz! TVP wysyła do Korei 7 ekip reporterskich, 30 dziennikarzy, planuje 200 godzin transmisji na żywo.
Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
skocznie narciarskie w koreańskim Pjongczangu Getty Images / Na zdjęciu: skocznie narciarskie w koreańskim Pjongczangu

- Czeka nas wielkie święto telewizji, wielkie święto nowoczesnego patriotyzmu - mówił prezes TVP Jacek Kurski w czasie konferencji, na której poinformowano ze szczegółami o planach publicznego nadawcy dotyczących igrzysk. - Wysyłamy do Korei 7 ekip reporterskich, 30 dziennikarzy, pokażemy 70 godzin transmisji więcej niż w zeszłym roku - dodał Kurski.

Szef TVP Sport Marek Szkolnikowski zdradził, że kibice będą mogli obejrzeć 200 godzin transmisji na żywo i 50 godzin programów towarzyszących na różnych antenach - TVP1, TVP2, TVP Sport czy TVP Info.
- Pokażemy wszystkie zawody z udziałem reprezentantów Polski, dużo kulis pracy naszych dziennikarzy. Po raz pierwszy w historii będziemy transmitować treningi skoczków narciarskich. Jeszcze kilka lat temu wydawało się to absurdalne, ale słuchamy naszych widzów, zainteresowanie skokami jest tak wielkie, że i te serie treningowe pokażemy - powiedział Szkolnikowski.

Wydarzenia ze sportowych aren w Pjongczang relacjonować będą m.in. Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski, Sebastian Szczęsny, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski czy Mariusz Czerkawski.

Ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk skomentują Szaranowicz i Przemysław Babiarz. Oni zajmą się także skokami narciarskimi, razem z Adamem Małyszem, który po ośmiu latach wraca na IO nie tylko jako dyrektor PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji, ale i ekspert, i współkomentator TVP. Wywiady ze skoczkami przeprowadzi Sebastian Szczęsny, zajmie się on również komentowaniem narciarstwa alpejskiego.

To nie wszystkie gwiazdy, jakie publiczny nadawca wysyła do Pjongczang. Mecze hokeja na lodzie relacjonwać będą Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski wespół z Mariuszem Czerkawskim. Łyżwiarstwu szybkiemu towarzyszyć będzie głos Piotra Dębowskiego, który przed czterema laty w Soczi zasłynął niezwykle emocjonalnym komentarzem złotego medalu Zbigniewa Bródki. Z kolei komentatorami biegów narciarskich będą Jarosław Idzi i Piotr Meissner.

Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang odbędą się w dniach 8-25 lutego. Ceremonię otwarcia zaplanowano na 9 lutego, jednak już dzień wcześniej o godzinie 13:30 rozpoczną się ważne z perspektywy polskich kibiców kwalifikacje do konkursu na normalnej skoczni.

ZOBACZ WIDEO Maciej Kot: Po skoku Kamila zapanowała euforiaOglądaj zawody Pucharu Świata w Klingenthal za darmo online!

Czy zamierzasz śledzić Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczang na antenach Telewizji Polskiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna, TVP

Komentarze (45):

Zobacz więcej komentarzy (32)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×