Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Graz zrezygnowało z walki o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2026

Kolejne miasto rezygnuje z ubiegania się o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Na początku lipca swoją kandydaturę wycofało szwajcarskie Sion, a teraz tą samą drogą podążył austriacki Graz.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
wioska olimpijska WP SportoweFakty / Michał Bugno / Na zdjęciu: wioska olimpijska

Jak informuje portal insidethegames.biz, Austriacki Komitet Olimpijski wydał oświadczenie, w którym przekazuje, że organizacja igrzysk w Graz jest niewykonalna. Jako jeden z powodów wskazano brak politycznego zaangażowania i wsparcia ze strony rządu Styrii.

Pierwotnie kandydatem do organizacji igrzysk miał być Innsbruck. Z uwagi na niekorzystny wynik referendum przeprowadzonego w październiku ubiegłego roku wśród mieszkańców Tyrolu, miasto to musiało wycofać się z kandydowania. Później wybór padł właśnie na Graz.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w ostatnich dniach przedstawił wymagania techniczne dla gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich. Wkład finansowy ma wynosić 925 milionów dolarów. - MKOl w pełni rozumie decyzję podjętą przez Austriaków i szanuje ich pogląd, że nie chcą stać się częścią kolejnego lokalnego sporu politycznego, ponieważ igrzyska powinny zawsze być siłą jednoczącą - powiedział przedstawiciel MKOl w rozmowie z insidethegames.biz.

Tym samym w grze o organizację igrzysk pozostało pięć lokalizacji: Calgary (Kanada), Sapporo (Japonia), Erzurum (Turcja), Sztokholm (Szwecja) oraz Mediolan, Turyn lub Cortina d'Ampezzo (Włochy).

ZOBACZ WIDEO Mundial 2018. Radosław Majdan: Lubiłem gdy wyzywali mnie kibice przeciwnej drużyny. To mnie motywowało

Kto powinien zorganizować ZIO w 2026 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumping.pl / insidethegames.biz

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×