WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

40 sportowców indywidualnych podpisze umowy sponsorskie z państwowymi spółkami

Minister sportu i turystyki zapowiedział rozpoczęcie projektu sponsorskiego dla zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj w letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich. Sportowcy indywidualni mogą liczyć na co najmniej 40 tys. złotych wsparcia.
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek
Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Witold Bańka

- Co najmniej 40 sportowców podpisze indywidualne umowy sponsorskie ze spółkami skarbu państwa - poinformował na swoim Twitterze Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.

- To projekt długofalowy i bardzo istotny z punktu widzenia rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Stanowi uzupełnienie, funkcjonującego już od ponad roku, Programu Team100 i jest skierowany do zawodników powyżej 23. roku życia, z którymi wiążemy duże nadzieje - powiedział w rozmowie z WP Sportowefakty Witold Bańka.


Minister zdradził nam więcej szczegółów na temat planowanych działań. - Nie chodzi tylko o najbardziej topowych sportowców, ale też takich, którzy są perspektywiczni - argumentuje Bańka i dodaje: - Zarekomendowaliśmy zawodników, którzy dysponują dużym potencjałem i naszym zdaniem powinni zostać objęci programem. Dodatkowe, pozazwiązkowe wsparcie spółek skarbu państwa otrzyma około 40 sportowców, a to nie koniec - ta liczba sukcesywnie będzie się zwiększać.

Nie jest jeszcze znana lista nazwisk sportowców ani spółek biorących udział w projekcie. Został on stworzony na wzór programu Team100, który obejmuje wsparciem sponsorskim 202 zawodników w przedziale wiekowym 18-23 lata. Są to osoby, które przygotowują się do igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich. W ramach współpracy, młodzi sportowcy dostają roczne dofinansowanie w wysokości 40 tys. złotych.

Prawdopodobnie seniorzy będą otrzymywać rocznie minimum taką kwotę jak zawodnicy Teamu100. Finalna stawka będzie jednak ustalana indywidualnie między sportowcami a spółkami. Środki mają wspomóc zawodników w przygotowaniach do letnich igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio i zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 Pekinie. Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości finansowaniem zostaną objęci także zawodnicy sportów drużynowych.

Jak czytamy w "Raporcie rynku sportowego 2018" przeprowadzonego przez "Sponsoring Insight" na temat spółek państwowych, "połowa firm zadeklarowała, że posiada powyżej 20 projektów sponsoringowych w obszarze sportu, w tym jedna trzecia powyżej trzydziestu". Prym jeśli chodzi o finansowanie sportowców wiodą branże energetyczne i paliwowe.

Przykładowo, firma Lotos wspiera m.in. reprezentację Polski w piłce nożnej, Polski Związek Narciarski, a także indywidualnych sportowców jak Robert Kubica czy Agnieszka Radwańska. PGNiG od 2010 roku jest sponsorem strategicznym Polskiej Piłki Ręcznej (reprezentacji seniorskich kobiet i mężczyzn). PKN Orlen wspiera reprezentacje Polski w siatkówce halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych, Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz indywidualnie Anitę Włodarczyk czy Piotra Małachowskiego.

ZOBACZ WIDEO Ambitne plany Igi Świątek. "Chciałabym wygrać wszystkie Wielkie Szlemy"Redakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy jesteś za sponsorowaniem sportowców przez spółki państwowe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf własna Twitter sponsoringinsight.pl

Komentarze (18):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • MP 2018 0
  Przykro mi pajacyku, ale zupełnie zapomniałem już o tym meczu.
  wanow Widze że depresja po dostaniu w du... pe od Arki jeszcze w tobie siedzi.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wanow 0
  Widze że depresja po dostaniu w du... pe od Arki jeszcze w tobie siedzi.
  MP 2018 Zawsze to lepsze niż finansowanie Muzeum pasoŻydów Polskich.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Andreas Hendzel 1
  Sport w tym kraju jest zawodowy więc z jakiej racji ma podatnik jeszcze sponsorować. Dobry sportowiec ma sponsorów .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (15)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Pokaż więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×