Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Program igrzysk olimpijskich zostanie poszerzony. Breakdance może zadebiutować w Paryżu

Cztery dyscypliny mogą zostać włączone do programu igrzysk olimpijskich, które w 2024 roku odbędą się w Paryżu. W gronie tym znalazły się breakdance, wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
flaga olimpijska Getty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

W środę podczas spotkania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) poparty został wniosek komisji programowej, która wyraziła zgodę na to, by program igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku poszerzyć o cztery konkurencje. Są to wspinaczka sportowa, surfing, skateboard oraz breakdance.

To jednak nie oznacza, że konkurencje te na sto procent znajdą się w programie igrzysk. Decyzję komitetu wykonawczego muszą jeszcze poprzeć członkowie MKOl podczas czerwcowej sesji. Program ma zostać ostatecznie zatwierdzony w grudniu 2020 roku, czyli kilka miesięcy po igrzyskach w Tokio, gdzie zadebiutują wspinaczka sportowa, surfing i skateboard.

Zobacz także: Makabryczny widok na zboczach Mount Everest. Lodowce odsłaniają zwłoki

- Wszystkie cztery proponowane dyscypliny sportowe są wyraźnie zgodne z olimpijską agendą. Przyczyniają się do tego, aby program igrzysk olimpijskich był bardziej zrównoważony pod względem płci, bardziej skierowany do młodzieży i bardziej miejski. To oferuje możliwość nawiązania kontaktu z młodym pokoleniem - powiedział prezes MKOl, Thomas Bach.

ZOBACZ WIDEO "Klatka po klatce" (highlights): najlepsze akcje z gali KSW 47

- Rozważając nowe dyscypliny sportowe na igrzyskach w Paryżu kierowaliśmy się trzema zasadami: zrównoważonym rozwojem, sportami popularnymi wśród młodzieży i tym, by odzwierciedlały one tożsamość naszej kandydatury. Chcieliśmy wybrać popularne sporty, które są ogólnie dostępnie i promują kreatywność. Wierzymy, że te cztery konkurencje będą okazją do przyciągnięcia nowych widzów do igrzysk - powiedział Tony Estanguet z komitetu organizacyjnego.

Zobacz także: Wisła Kraków wycofała pozew przeciwko Szymonowi Jadczakowi

Zaskoczeniem wśród nowych dyscyplin olimpijskich jest breakdance. Jak mówi Bach, to artystyczne wyrażenie tańca i jest on fanem tej dyscypliny, która w 2018 roku zadebiutowała w programie młodzieżowych igrzysk olimpijskich, których gospodarzem było argentyńskie Buenos Aires.

Czy breakdance powinien zostać dołączony do programu igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

 • Przemek Zyskowski Zgłoś komentarz
  really BreakDance ? tylko taką metode używa Sonic z SEGA a Bach chce ją wprowadzić do IO?
  • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
   Artykuł o breakdance na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu wrzucony do działu LA. Obok artykuł o patologii w Polskim Związku Kolarskim i transparentnym finansowaniu sportu też do LA.. Kilka
   Czytaj całość
   dni temu seria artykułów o Agacie Wróbel (podnoszenie ciężarów) i też wciśnięta do działu LA. I tak ciągle. O CO TU CHODZI ??? Redaktorzy pracujący w SF to analfabeci, którzy nie rozróżniają dyscyplin sportowych ???
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×