WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020. Analitycy: 14 medali dla Polski w Tokio

Na rok przed rozpoczęciem Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio firma analityczna Gracenote przedstawiła wirtualną tabelę medalową. W przewidywaniach na 19. miejscu znajduje się Polska.
Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Joe Scarnici / Stringer / Na zdjęciu: flaga olimpijska

Przy tworzeniu tabeli medalowej analitycy posiłkowali się wynikami najważniejszych zawodów od ostatnich Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Według badań Gracenote Polacy przywiozą z Tokio aż 14 medali - 6 złotych, srebrny i 7 brązowych. Ma to dać nam 19. miejsce w ogólnej klasyfikacji. 

Jeśli sprawdzą się przewidywania analityków, Polska znacznie poprawi swoje osiągnięcie z ostatnich igrzysk. Z Rio de Janeiro nasi reprezentanci przywieźli 2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych medali. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 33. miejsce. Ostatni raz minimum 6 złotych krążków Polacy przywieźli z IO 2000 w Sydney.

Według wyliczeń Gracenote, klasyfikację medalową IO już siódmy raz z rzędu wygra USA (51 złotych, 34 srebrne i 41 brązowych medali). Amerykanie mają wyprzedzić Chińczyków i gospodarzy imprezy - Japończyków.

Przyszłoroczne igrzyska odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia. Sportowcy będą rywalizować w 37 dyscyplinach.

Czytaj teżIgrzyska Olimpijskie 2020. Pięć historii o miłości

Czytaj teżTokio 2020. Zaprezentowano medale igrzysk olimpijskich. Wykonano je między innymi z telefonów komórkowych

Wirtualna klasyfikacja medalowa Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio wg firmy Gracenote:

Miejsce Kraj Złote medale Srebrne medale Brązowe medale RAZEM
1. USA 51 34 41 126
2. Chiny 38 24 19 81
3. Japonia 29 26 12 67
4. Rosja 17 23 25 65
5. Wielka Brytania 15 13 15 43
6. Australia 13 15 15 43
7. Francja 10 16 15 41
8. Niemcy 10 11 17 38
9. Holandia 13 7 14 34
10. Włochy 6 10 16 32
19. Polska 6 1 7 14


ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Nie jestem najlepszy, po prostu robię swoje

Czy 6 złotych medali w Tokio dla Polski uznał(a)byś za sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Cheers 0
  Spowoduje to podwyższenie poziomu. Generalnie jest to chyba dobry ruch, ponieważ często jest tak, że w danym kraju jest dwóch równorzędnych zawodników. Przy odbywających się co cztery lata igrzyskach, czasami jednemu z nich nigdy nie będzie dane pojechać. Przychodzi mi na myśl polski windsurfing (Miarczyński i Myszka). Jednak chciałbym, aby nie spowodowało to ograniczeń startowych dla zawodników z bardziej "egzotycznych" krajów. A pewnie podwyższone zostaną kryteria kwalifikacji. I to już mi się mniej podoba.
  Mam nadzieję, że nie pójdzie to w stronę biegów narciarskich, gdzie Norweżki i Norwegowie zajmują często całe podia. Aspekt astmy pomijam.
  Królowa Śniegu I tak jest ich dużo. Przecież kajaki to aż 12 konkurencji. Wiosła też mają ich aż 14. Nie jest tego mało. Teraz doszły kanadyjki kobiet, kosztem innych męskich dystansów. Gorzej dla nas, że w kajakach zmienili przepisy. Kiedyś jedne kraj mógł wystawić jednego zawodnika/zawodniczkę w jedynkach kajakowych i jedną dwójkę. Od Tokio można wystawić po dwie zawodniczki/ dwie osady. O ile w dwójkach raczej nie będzie dużo większej konkurencji, o tyle np. w wyścigu K1 200 m czy K1 500 m na starcie będą dwie Węgierki itd. Jest to duże utrudnienie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Królowa Śniegu 0
  I tak jest ich dużo. Przecież kajaki to aż 12 konkurencji. Wiosła też mają ich aż 14. Nie jest tego mało. Teraz doszły kanadyjki kobiet, kosztem innych męskich dystansów. Gorzej dla nas, że w kajakach zmienili przepisy. Kiedyś jedne kraj mógł wystawić jednego zawodnika/zawodniczkę w jedynkach kajakowych i jedną dwójkę. Od Tokio można wystawić po dwie zawodniczki/ dwie osady. O ile w dwójkach raczej nie będzie dużo większej konkurencji, o tyle np. w wyścigu K1 200 m czy K1 500 m na starcie będą dwie Węgierki itd. Jest to duże utrudnienie.
  Cheers Wiosła i kajaki to dla Polski medalodajne dyscypliny olimpijskie. Zawsze można liczyć na dobre występy. I tak będzie tym razem. Szkoda, że części konkurencji nie ma na igrzyskach, bo medali mogłoby być więcej.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Cheers 0
  Wiosła i kajaki to dla Polski medalodajne dyscypliny olimpijskie. Zawsze można liczyć na dobre występy. I tak będzie tym razem. Szkoda, że części konkurencji nie ma na igrzyskach, bo medali mogłoby być więcej.
  Królowa Śniegu Oczywiście, że tak. Już niejeden mistrz przegrał głową, czego nikt by się nie spodziewał. Dlatego u takiej Price to może zdecydować, Anita natomiast wie, jak rozgrywać wielkie zawody. Jednak raczej w kajakach, wiosłach będziemy się mierzyć z wyjadaczami i tutaj oni raczej nie popełnią błędu. Kozak czy Carrington nie stanął się nagle słabe. Za to my wystawiamy co najlepsze do K2 500 m i Naja z Puławską na MŚ. Obecnie na MMŚ w kajakach już 2 złote medale - K4 500 m ograło Węgry o ponad sekundę i to w składzie B (bez najlepszych U23, które są w seniorskiej kadrze) i wyraźna wygrana Borowskiej.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Pokaż więcej komentarzy (5)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×