Pekin 2022. Szybkie spotkania w curlingowych mikstach. Wszystkie zakończyły się przez poddanie

Zmagania w sobotę zakończy dziewiąta sesja curlingowych mikstów, ale z samego rana odbyła się jeszcze ósma. Wszystkie spotkania zakończyły się przez poddanie. Najciekawiej było w starciu gospodarzy z reprezentacją USA.

Jakub Fordon
Magnus Nedregotten PAP/EPA / Na zdjęciu: Magnus Nedregotten
Mimo iż oficjalna ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 odbyła się dopiero w piątek, to rywalizacja w curlingowych mikstach trwa już od środy.

Wszystkie spotkania zakończyły się przed czasem, bowiem przegrywające drużyny zdecydowały się na poddanie. Najciekawsza rywalizacja była w starciu gospodarzy, którzy ostatecznie ulegli reprezentacji USA.

Amerykanie w piątym endzie zdobyli trzy punkty i odskoczyli rywalom. Gospodarze wykorzystali power play'a, który dał im dwa "oczka". Tym samym odpowiedziała reprezentacja USA, która w ostatniej partii skupiła się na obronie wyniku meczu. Chińczycy w czasie trwania końcowej rundy poddali spotkanie.

Po wyrównanym początku Szwedzi odskoczyli Kanadyjczykom przed przerwą na cztery punkty. Dwa kolejne rozegrane endy utrzymały przewagę prowadzącej reprezentacji Szwecji, przez co rywale zdecydowali się poddać mecz.

Reprezentacja Włoch szybko przejęła kontrolę nad starciem z Australią. Co prawda do przerwy prowadziła tylko 3:2, jednak w siódmym endzie odskoczyła na cztery punkty. Australijczycy postanowili zakończyć pojedynek podczas ósmej rundy.

Na przerwę Wielka Brytania schodziła z wynikiem 5:2, a Czesi mieli już wykorzystanego power play'a. Po zdobyciu dwóch punktów w siódmym endzie przez Brytyjczyków rywale poddali mecz.

Kolejna sesja spotkań odbędzie się jeszcze dziś o godzinie 13:05 czasu polskiego.

Start Maliszewskiej dalej niepewny. Test prawdy przed Polką
Pierwszy komplet medali rozdany. Nokaut w wydaniu Norweżki, dobry występ polskiej biegaczki!

Czy niepokonani dotychczas Włosi okażą się najlepsi w klasyfikacji przejściowej?