KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wystartują Polacy. Siódmy dzień Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie NA ŻYWO

Relację prowadzą : autor:
Dawid Lis
autor:
Dawid Franek
autor:
Krzysztof Sędzicki
autor:
Sebastian Szczytkowski

Short track. Nie ma zmiany decyzji. Błąd Polki, upadek na ostatnim okrążeniu i Natalia Maliszewska kończy swój udział w zawodach na 1000 metrów. Szkoda, naprawdę szkoda tego błędu.

Skomentuj 9
Zobacz więcej komentarzy (6)

I tym akcentem dziękujemy państwu za dziś! Kończymy naszą relację i zapraszamy na jutro. Początek sobotniej relacji o 4:00. Mamy nadzieję, że jutro będziemy mieli więcej powodów do radości niż dzisiaj.

 

Skomentuj 0

Hokej na lodzie. Koniec spotkania także u panów. Finowie ostatecznie wygrywają 3:1 z Łotyszami. To drugie zwycięstwo Finów, a równocześnie druga porażka Łotyszy.

Skomentuj 0

Hokej na lodzie. Kanadyjki w półfinale zmierzą się z lepszą drużyną z pary Rosyjski Komitet Olimpijski - Szwajcaria. W drugim półfinale są już także Amerykanki, które dzisiaj pokonały Czeszki 4:1. Zawodniczki USA czekają na swojego rywala, a będzie nim zwycięzca pojedynku Finek z Japonkami.

Skomentuj 0

Hokej na lodzie. Kanadyjki w ostatniej tercji już tak bramkostrzelne nie były. Koniec meczu! 11:0 i to Kanadyjki meldują się w półfinale.

Skomentuj 0

Hokej na lodzie. Łotysze poprosili o analizę wideo, uważając, że Finowie zbyt agresywnie grali przy bramkarzu. Po challenge'u sędziowie utrzymali wynik i jest 3:1 dla Finów.

Skomentuj 0
 • Hokej na lodzie. Łotysze mieli odrabiać stratę, a to Finowie z kolejnym trafieniem na koncie - 3:1 i coraz bliżej zwycięstwa jest właśnie ta reprezentacja.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Jutro czekają nas spore emocje podczas konkursu indywidualnego na dużej skoczni. Kiedy początek? Gdzie oglądać? Zapraszamy do przeczytania.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Zapowiada nam się ciekawa końcówka. Już tylko trzy minuty pozostały w meczu Łotyszy z Finami i ci pierwsi na pewno będą chcieli doprowadzić do remisu.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Gol także w spotkaniu mężczyzn! Finowie ponownie wychodzą na prowadzenie. Trafienie na koncie Leo Komarova. Do końca meczu 5 minut i 18 sekund.

  Skomentuj 0

  Czy Kanadyjki zdobędą co najmniej 13 bramek?

  zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Już 11:0 dla Kanadyjek! Coraz bliżej ich rekord z tych igrzysk. Przypomnijmy, najwyżej wygrały one ze Szwajcarkami 12:1.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I jest 10 trafienie Kanadyjek!

  Skomentuj 0

  W zakończonym dzisiaj skeletonie startował Władysław Heraskewycz, który wykorzystał moment, aby zamanifestować prosto do kamery.

  Skomentuj 0

  Taka statystyka z przeszłości, a już jutro konkurs na dużej skoczni w Pekinie.

  Skomentuj 0

  Już tylko dwa spotkania hokeja na lodzie trwają i po nich zakończymy naszą relację z tego dnia. W tym momencie Kanadyjki prowadzą ze Szwedkami 9:0 w ćwierćfinale, a Łotysze remisują z Finami 1:1 w meczu fazy grupowej.

  Skomentuj 0

  Curling. A oto komplet wyników z czwartej sesji mężczyzn.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Stefan Horngacher chyba w najbliższym czasie nie będzie chętny na rozmowy z polską telewizją.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Zaczęła się także trzecia tercja w meczu Kanadyjek ze Szwedkami. Tutaj już pozostaje tylko ustalenie rozmiarów zwycięstwa Kanadyjek. Po dwóch częściach meczu jest 9:0.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Łotysze wyrównują w grze w przewadze! 1:1 po trafieniu Rodrigo Abolsa.

  Skomentuj 0

  Curling. Kanadyjczycy poddali się w trakcie ostatniego endu i to Szwajcarzy wygrywają 5:3. To był ostatni mecz dzisiaj.

  Skomentuj 0

  Będąc przy temacie hokeja na lodzie, trener Szwedów nie potrzebował tabliczki i rozrysował taktykę... na lodzie.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Rozpoczęła się trzecia tercja meczu Łotyszy z Finami. Czy Łotyszom uda się odrobić straty? Na razie 1:0 dla Finów.

  Skomentuj 0

  Curling. Po 9. endzie Szwajcarzy prowadzą z Kanadą 5:3 i jeśli nie popełnią błędu, to będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

  Skomentuj 0

  Short track. Jeszcze nasza relacja z eliminacji mężczyzn na 500 metrów oraz męskich sztafet.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Zakończyły się drugie tercje w obu spotkaniach. Kanadyjki prowadzą 9:0 ze Szwedkami, a Finowie 1:0 z Łotyszami.

  Skomentuj 0

  Ciekawostka - na tym torze grany jak na razie jest tylko hymn Niemiec! Czterokrotnie po zwycięstwach reprezentantów tego kraju w saneczkarstwie i teraz po triumfie w skeletonie.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Christopher Grotheer nie dał sobie odebrać złota! Od samego początku prowadził, z każdym ślizgiem powiększał tylko swoją przewagę, a w ostatnim przejeździe mógł już spokojnie cieszyć się jazdą. Srebro dla jego rodaka Axela Jungka, a brąz dla Chińczyka Yana Wenganga.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Axel Jungk obronił swoją przewagę i jest liderem! Na pewno złoto dla Niemca, pytanie tylko dla którego? Pozostał już tylko ślizg Christophera Grotheera.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Aleksander Tretiakow z błędami na trasie i już pewne, że przynajmniej jeden z Chińczyków zdobędzie medal! Na górze już tylko dwaj Niemcy.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Dwóch Chińczyków na prowadzeniu, a do końca już tylko trzy przejazdy! Czy gospodarze zdobędą medal? Prowadzi Yan Wengang przed Yinem Zhengiem.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Martins Dukurs na pewno medalu na tych igrzyskach nie wywalczy! To na pewno jedna z niespodzianek. Utytułowany Łotysz po swoim przejeździe jest trzeci, a na górze jeszcze czterech zawodników.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I jest pierwszy gol w meczu mężczyzn! Finowie trafiają w końcówce drugiej tercji. Valtteri Kemilainen zdobywa bramkę na 121 sekund przed końcem tej części spotkania.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Czas na decydujące przejazdy. Czołowa siódemka mieściła się w stracie półtorej sekundy do lidera po trzech ślizgach. Obecnie ten, który był właśnie na 7. miejscu, Chińczyk Yin Zheng, jest liderem.

  Skomentuj 0

  Curling. Po ósmym endzie Szwajcarzy ponownie na prowadzeniu w meczu z Kanadyjczykami. Na tablicy wyników 4:3.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Zaczynają się przejazdy czołowej dziesiątki. Czy będą jakieś zmiany na miejscach medalowych? Przekonamy się już niedługo.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Kolejna gra w przewadze i kolejne trafienie Kanadyjek! 9:0, a nie mamy jeszcze nawet połowy drugiej tercji! Emily Clark z golem.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Do tej pory najwyższe zwycięstwo Kanadyjek na igrzyskach w Pekinie to 12:1 w meczu ze Szwajcarkami. Czy dzisiaj poprawią ten wynik i Szwedki pokonają jeszcze wyżej?

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I jest już 8:0! Brianne Jenner ponownie na liście strzelców.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. 7:0! Jak tak dalej pójdzie, to dwucyfrowy wynik będzie już w drugiej tercji. Kanadyjki nie mają litości wobec Szwedek.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Zdecydowanie spokojniej jest w rywalizacji mężczyzn, gdzie w meczu Łotyszy z Finami cały czas jest 0:0, a już 27 minut gry za panami.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Kanadyjki nie odpuszczają, już 6:0 na tablicy wyników! Tym razem bramkę zdobyła Erin Ambrose.

  Skomentuj 0

  Skeleton. A to ciekawostka z toru, gdzie trwa decydujący ślizg.

  Skomentuj 0
  Skomentuj 0

  Curling. Norwegowie dokładają punkt w siódmym endzie, ale z dalszej walki rezygnują. Ostatecznie Brytyjczycy zwyciężają 8:3. Trwa już tylko starcie Kanadyjczyków ze Szwajcarami, w którym jest 3:3 po siedmiu endach.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I już 5:0 w ćwierćfinale kobiet! Ponownie bramka Kanadyjek w przewadze. Natalie Spooner wpisuje się na listę strzelców.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Rozpoczęły się drugie tercje, zarówno w meczu kobiet Kanada-Szwecja, jak i u panów w starciu Łotwa-Finlandia.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. A to chyba nasz, i pewnie nie tylko nasz, ulubieniec jeśli chodzi o wywiady! Czas na Piotra Żyłę we własnej osobie.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Na medalistów trochę poczekamy, ponieważ w decydującym ślizgu zawodnicy startują od 20. miejsca do 1.

  Skomentuj 0

  Short track. W tym materiale możecie państwo obejrzeć końcówkę finału kobiet na 1000 metrów, w tym także upadek Arianny Fontany.

  Skomentuj 0

  Przypomnijmy, o 14:55 rozpocznie się ostatnie rozdanie medalowe dzisiaj. Będzie to czwarty ślizg w skeletonie mężczyzn. Na torze obecny jest także Thomas Bach, który pewnie będzie dekorował najlepszą trójkę.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Zapraszamy do lektury naszej rozmowy z mamą Piotra Żyły.

  Skomentuj 0

  Curling. Po sześciu endach:

  Wielka Brytania - Norwegia 8:2

  Kanada - Szwajcaria 3:3

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Koniec pierwszej tercji. Wysokie prowadzenie Kanadyjek w ćwierćfinale ze Szwedkami. 4:0 po 20 minutach gry.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. 4:0 dla Kanadyjek! Potrzebowały zaledwie 12 sekund gry w przewadze, aby dołożyć kolejne trafienie. Jamie Lee Rattray zapisuje na swoim koncie bramkę.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Zakończyła się pierwsza tercja w meczu mężczyzn. Na razie w starciu Łotyszy z Finami bez bramek.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I już 3:0 dla Kanadyjek! Ależ moment wicemistrzyń olimpijskich z Pjongczang. Druga bramka Sary Fillier, 36 sekund po pierwszym trafieniu tej zawodniczki.

  Skomentuj 0

  Curling. Duńczycy w szóstej partii zdobyli punkt, ale był to ostatni end. Mecz zakończony zwycięstwem Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego 10:2.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. I mamy 2:0 dla Kanadyjek! Sarah Fillier pięknie zmieściła krążek między bramkarką a słupkiem i podwyższyła prowadzenie, kiedy jej reprezentacja grała w przewadze.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Jan Szturc zabrał głos po kwalifikacjach.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. W trwających meczach na razie bez zmian na tablicy wyników. Kanadyjki nadal prowadzą ze Szwedkami 1:0, a Łotysze remisują bezbramkowo z Finami.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Czy ktoś z państwa przegapił dzisiejsze kwalifikacje? Można to szybko nadrobić, oglądając skrót.

  Skomentuj 0

  Curling. Duńczycy jeszcze nie zrezygnowali z walki, trwa szósta partia. Po pięciu endach:

  ROC - Dania 10:1

  Wielka Brytania - Norwegia 5:2

  Kanada - Szwajcaria 1:3

  Skomentuj 2

  A tak wyglądają gratulacje w szwedzkiej ekipie. Musimy przyznać - bardzo oryginalnie!

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Kamil Stoch zajął 8. miejsce w dzisiejszych kwalifikacjach. Oddajmy głos naszemu mistrzowi.

  Skomentuj 0

  Curling. Cóż za wynik Rosjan! Zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego w piątym endzie wygrali aż 6:0! Tym samym w starciu z Duńczykami prowadzą już 10:1 i pewnie ten mecz zakończy się przed czasem.

  Skomentuj 0

  Dzisiaj zostało nam już tylko jedno rozdanie medalowe, a będzie to czwarty ślizg w męskim skeletonie, który rozpocznie się o 14:55. Poza tym, trwa rywalizacja na lodzie, a dokładnie trzy mecze curlingowe oraz dwa pojedynki hokeja na lodzie.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Kanadyjki bardzo dobrze rozpoczęły i już w 4. minucie wyszły na prowadzenie! Bramkę zdobyła Brianne Jenner.

  Skomentuj 0

  Short track. Zapraszamy do naszej relacji z rywalizacji kobiet na 1000 metrów.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Skończył się trzeci ślizg. Najlepszy Christopher Grotheer, a straty do niego będą próbowali odrabiać Axel Jungk i Aleksander Tretiakow. W czołowej dwudziestce zameldował się reprezentant Amerykańskiego Samoa Nathan Crumpton, dzięki czemu będzie mógł pojechać w czwartym ślizgu. A ten powinien zacząć się o 14:55.

  Skomentuj 0

  Curling. Po czterech endach:

  ROC - Dania 4:1

  Wielka Brytania - Norwegia 5:1

  Kanada - Szwajcaria 1:2

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Oprócz pojedynku kobiet na lód wybiegną także mężczyźni. O 14:10 rozpocznie się mecz grupowy Łotyszy z Finami.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Kanadyjczycy wykorzystują historyczny sukces i medal w konkursie drużyn mieszanych i organizują zbiórkę na przyszłość dyscypliny w swoim kraju.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Kolejna z ciekawostek ze skoczni. My oczywiście będziemy trzymać kciuki i dopingować jutro Polaków.

  Skomentuj 0

  Curling. Po trzech endach:

  ROC - Dania 2:1

  Wielka Brytania - Norwegia 3:1

  Kanada - Szwajcaria 1:2

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. O 14:10 rozpocznie się ćwierćfinał kobiet, w którym Kanadyjki zmierzą się ze Szwedkami.

  Skomentuj 0

  Short track. Trwała analiza wideo finału kobiet. Kara dla Arianny Fontanya. Włoszka i tak była poza podium, jedynie po tej karze będzie  przesunięta dalej w klasyfikacji końcowej. To pewnie dla niej nie będzie miało już większego znaczenia, bo najważniejszy był medal.

  Skomentuj 0

  Short track. Suzanne Schulting szybko objęła prowadzenie, a za jej plecami była Arianna Fontana. Holenderka do końca musiała walczyć, ale ostatecznie zdobyła złoto, po lepszym finiszu od Minjeong Choi! Podium uzupełniła Hanne Desmet. Na ostatnim okrążeniu upadły Fontana i Kristen Santos.

  Skomentuj 0

  Short track. Będąc przy finałach kobiet na 1000 metrów, to przypominamy wyścig z udziałem Natalii Maliszewskiej.

  Skomentuj 0

  Short track. Najlepsza w finale B Holenderka Xandra Velzeboer. Za nią Lee Yubin i Corinne Stoddard. Czas na wielki finał.

  Skomentuj 0

  Short track. Rozpoczynają się finały kobiet na 1000 metrów. Najpierw finał B, później walka o medale.

  Skomentuj 0

  Curling. Po dwóch endach:

  ROC - Dania 2:0

  Wielka Brytania - Norwegia 1:1

  Kanada - Szwajcaria 0:2

  Skomentuj 0

  Skeleton. Sześciokrotny mistrz świata Martins Dukurs powalczył i nadal jest w grze, choć na razie jest dopiero piąty. Strata 0.07 sekundy do podium, ale do lidera to ponad sekunda.

   

  Skomentuj 0

  Skeleton. Aleksander Tretiakow pierwszym zawodnikiem, który poprawił swoją pozycję po trzecim ślizgu. Rosjanin awansował z 5. miejsca na najniższy stopień podium, jak na razie.

  Skomentuj 0

  Short track. Koniec drugiego półfinału sztafet na 5000 metrów. Skład finału uzupełniają Koreańczycy oraz zawodnicy Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Axel Jungk na mecie trzeciego przejazdu. Drobne błędy na trasie popełnił Niemiec, ale aż tak dużo do swojego kolegi z kadry nie stracił. Czas ślizgu 1:00.31 i łączny czas 3:01.34.

  Skomentuj 0

  Łyżwiarstwo szybkie. Dzisiaj na olimpijskich arenach padały rekordy świata, a jeden z nich był udziałem Nilsa van der Poela, który poprawił... swój rekord! Szwed zdobył drugie złoto w Pekinie.

  Skomentuj 0

  Skeleton. Christopher Grotheer w trzecim ślizgu na mecie melduje się z czasem 1:00.16. Łączny czas 3:00.49.

  Skomentuj 0

  Short track. Zakończył się pierwszy półfinał sztafet na 5000 metrów. Awans do medalowej rozgrywki wywalczyli Kanadyjczycy oraz Włosi. Promocję do finału otrzymali także gospodarze olimpijskich zmagań.

  Skomentuj 0

  Curling. Po pierwszym endzie:

  ROC - Dania 0:0

  Wielka Brytania - Norwegia 1:0

  Kanada - Szwajcaria 0:1

   

  Skomentuj 0
  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. O 14:10 rozpoczną się kolejne pojedynki w hokeju, a my wracamy do tych, które niedawno się zakończyły.

  Skomentuj 0

  Skeleton. O 13:20 rozpocznie się trzeci przejazd mężczyzn. Po dwóch ślizgach na prowadzeniu Niemcy - Christopher Grotheer oraz Axel Jungk.

  Skomentuj 0

  Short track. Wystartowały także półfinały sztafet mężczyzn na 5000 metrów.

  Skomentuj 0

  Curling. Zaczęła się czwarta sesja mężczyzn. Trwają mecze ROC - Dania, Wielka Brytania - Norwegia oraz Kanada - Szwajcaria.

  Skomentuj 0

  Short track. Z drugiego półfinału z awansem Kristen Santos oraz Arianna Fontana. Z trzeciego miejsca awansowała także Minjeong Choi.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Zapraszamy do szerszej relacji z kwalifikacji przed jutrzejszym turniejem.

  Skomentuj 0
  Skomentuj 1

  Skoki narciarskie. Pewna ciekawostka. W takim układzie do podium Polacy mieli by dość daleko.

  Skomentuj 0

  Short track. Z pewnym awansem do finału już Suzanne Schulting oraz Hanne Desmet. Czas na drugi półfinał.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Zakończyły się kwalifikacje. Najlepszy Marius Lindvik ze skokiem na odległość 135 metrów. Tuż za nim Halvor Egner Granerud z 133,5 metrami. Podium kwalifikacji uzupełnił Peter Prevc z próbą na 131 metrów. Przypomnijmy jak skakali Polacy. Kamil Stoch - 128 metrów i 8. miejsce, Dawid Kubacki 125,5 metra i 22. miejsce, Piotr Żyła 120 metrów i 27. miejsce oraz Paweł Wąsek 117,5 metra i 36. miejsce.

  Skomentuj 0

  Biathlon. A jutro Grzegorz Guzik wystartuje w doborowym towarzystwie.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Nie milkną także echa słynnych polskich butów.

  Skomentuj 0

  Short track. O 12:55 rozpoczną się półfinały kobiet na 1000 metrów. Niestety, przypominamy że już bez udziału Natalii Maliszewskiej.

  Skomentuj 0

  Short track. Zakończyły się biegi eliminacyjnej mężczyzn na 500 metrów. I tak, z awansem z pierwszego z nich Sandor Liu i Sebastien Lepape. Z drugiego wyścigu promocję wywalczyli Ziwei Ren oraz Adil Galiakmetow. Kolejni zawodnicy z awansem to: Steven Dubois, Paweł Sitnikow, Denis Nikisza, Jordan Pierre-Gilles, Konstantin Iliew, John-Henry Krueger, Abzal Azgalijew, Daeheon Hwang, Shaoang Liu, Władysław Bykanow, Long Sun oraz Dajing Wu i Pietro Sighel. Z trzecich miejsc, z czasem awansowali Stijn Desmet, Roberts Kruzbergs oraz Ryan Pivirotto.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Małe archiwum. 10 lat temu tak Wojciech Fortuna przemawiał i "wywołał" złoto Kamila Stocha. Czy w Pekinie też będziemy się jeszcze cieszyć z kolejnego medalu Polaków na skoczni?

  Skomentuj 0

  Biathlon. Czy Monika Hojnisz-Staręga wystartuje w biegu masowym? Na razie wygląda to dobrze.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Kamil Stoch z dobrym skokiem! Polak wylądował na 128 metrze. Po tej próbie jest na 3. miejscu, najwyżej z naszych reprezentantów.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Piotr Żyła skoczył 120 metrów. Oczywiście, awans bez problemów. Na razie 11. miejsce.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Już za chwilę dwóch naszych reprezentantów, najpierw Piotr Żyła, a zaraz po nim Kamil Stoch.

  Skomentuj 0

  Snowboard. Weronika Biela-Nowaczyk zakończyła karierę swoim udziałem na igrzyskach w Pekinie. Po ostatnim starcie zdecydowała się na piękny gest.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Ależ odleciał Danił Sadrejew! 136,5 metra Rosjanina!

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Dawid Kubacki oddał skok na odległość 125,5 metra! Dobry skok, dobry prognostyk. Na razie 5. miejsce Polaka. Najważniejszy dzisiaj jest awans.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Już za chwilę Dawid Kubacki zasiądzie na belce startowej.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Paweł Wąsek skoczył 117,5 metra. Awans pewny, ale na ten moment zajmuje 7. miejsce po 25 zawodnikach.

  Skomentuj 0

  Short track. Niestety, na tym etapie zakończyła Natalia Maliszewska, czas więc na relację z wydarzeń.

  Skomentuj 0

  Short track. Po ćwierćfinałach kobiet na 1000 metrów przyszedł czas na starty mężczyzn na 500 metrów. Niestety, w tej konkurencji Polaków nie mamy.

  Skomentuj 0

  Skoki narciarskie. Po 20 zawodnikach na prowadzeniu Michaił Nazarow, który skoczył 124,5 metra. A już za chwilę pierwszy z Polaków - Paweł Wąsek.

  Skomentuj 0

  Short track. Jesteśmy oczywiście państwu winni wyniki. W wyścigu Polki awans uzyskały Yubin Lee oraz Maame Biney. Z pierwszego ćwierćfinału, obok Suzanne Schulting, z awansem jest Xandra Velzeboer. W trzecim ćwierćfinale najlepsza Arianna Fontana, a za nią Hanne Desmet. Z ostatniego wyścigu awansują Kristen Santos, Minjeong Choi oraz trzecia Petra Jaszapati, ponieważ to właśnie ona miała najlepszy czas wśród zawodniczek z trzecich miejsc.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Piąty rzut karny obroniony przez czeskiego bramkarza i to jego reprezentacja cieszy się ze zwycięstwa nad Szwajcarami!

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. Czwarta seria także bez bramek. Nadal 1:0 dla Czechów.

  Skomentuj 0

  Hokej na lodzie. W trzeciej serii ponownie lepsi bramkarze obu ekip!

  Skomentuj 0

  Short track. To zdjęcie wyraża naprawdę wiele i boli nasze serce...

  Skomentuj 3
  • Gregory321 Zgłoś komentarz
   @Pułkownik Legionowiak: Proszę nas oświecić w jakich to dyscyplinach zimowych byliśmy "potęgą", czyli przez dłuży czas nasi zawodnicy wygrywali zawody na MŚ i IO przed 1989.
   Czytaj całość
   Tak się składa, że w czasach PRL zdobyliśmy w sumie 4 medale zimowych IO, z czego 1 złoty (dość szczęśliwie zdobyty przez Wojciecha Fortunę). Po 1989 r. Polacy zdobyli łącznie 19 medali ZIO, z czego 6 złotych.
   • Pułkownik Legionowiak Zgłoś komentarz
    Ten upadek to alegoria polskiego sportu, i w letnim i w zimowym wydaniu! Za Polski Ludowej, nasz sport był światową potęgą i nawet ZSRR nam zazdrościło, a teraz... nie ma nic! Reżim PiS
    Czytaj całość
    niszczy polski sport! Oby jeszcze kiedyś Polska była wiodącą siłą w sporcie jak kiedyś!

    Hokej na lodzie. W drugiej serii bramkarze lepsi od strzelców! Nadal 1:0 dla Czechów w karnych.

    Skomentuj 0

    Skoki narciarskie. Po pierwszych 10 zawodnikach najlepszy Cestmir Kozisek. Czech skoczył 126 metrów i jest już pewny awansu do turnieju.

    Skomentuj 0

    Hokej na lodzie. Pierwsza seria rzutów karnych na korzyść Czechów!

    Skomentuj 0

    Hokej na lodzie. W meczu Czechy - Szwajcaria dogrywka nie doprowadziła do rozstrzygnięcia i za chwilę rozpoczną się rzuty karne.

    Skomentuj 0

    Short track. Natalia Maliszewska zaczęła spokojnie i na dystansie musiała gonić, a na ostatnim okrążeniu nasza reprezentantka upadła! Czekamy na decyzję... Jeśli nic się nie wydarzy, to Polka będzie poza półfinałem.

     

    Skomentuj 1

    Short track. A tuż przed Polką Suzanne Schulting pobiła rekord świata!

    Skomentuj 0

    Short track. Czas na wyścig z udziałem Natalii Maliszewskiej! Trzymamy kciuki za Polkę!

    Skomentuj 0

    Skoki narciarskie. Pozostając przy tej dyscyplinie, PKOl przypomina, że mija dokładnie 50 lat od złota Wojciecha Fortuny.

    Skomentuj 0

    Skoki narciarskie. Już za chwilę rozpoczną się kwalifikacje na skoczni dużej i będzie to oficjalny debiut dla Pawła Wąska. 8 lat temu młody skoczek miał poważny upadek, o czym przypominamy.

    Skomentuj 0

    Hokej. Zakończył się mecz Szwecji ze Słowacją. Szwedzi triumfowali 4:1. Z kolei w meczu Czechy - Szwajcaria po trzech kwartach mamy wynik 1:1, więc czeka nas dogrywka.

    Skomentuj 7
    Zobacz więcej komentarzy (4)

    O godzinie 12:00 trzymamy także kciuki za Natalię Maliszewską. Nasza łyżwiarka pojedzie już w drugim biegu ćwierćfinałowym w short tracku na 1000 metrów. 

    Skomentuj 1
    • kert Zgłoś komentarz
     To chore !Nie wiem dlaczego robicie kipisz i pompujecie balona ! TO NIE JEST DYSTANS Maliszewskiej I ABSOLUTNIE NIE JEST FAWORYTKĄ !!! . Medal to tylko''marzenie . ! Oczywiście trzymam
     Czytaj całość
     kciuki ale to byłaby gigantyczna sensacja , Możecie też napisać ... czekamy na medal WĄSKA w SKOKACH oraz ''dwuboiści walczą o złoto '' .

     Przypomnijmy, że kwalifikacje do jutrzejszego konkursu skoków narciarskich na skoczni dużej rozpoczną się już o godzinie 12:00.

     Skomentuj 0

     Zerknijmy na drużynowe wyniki serii próbnej.

     Skomentuj 0

     Ponownie zaglądamy na lodowe tafle, gdzie rywalizują hokeiści. W wynikach meczów jak na razie bez zmian. Czechy remisują ze Szwajcarią 1:1, a Szwecja prowadzi ze Słowacją 3:0.

     Skomentuj 0

     Łapcie nasze podsumowanie serii próbnej skoczków. Co ciekawe słabo spisał się Ryoyu Kobayashi.

     Skomentuj 0

     Na lodzie na pewno będzie gorąco. Cezary Gurjew już gotowy, bo komentować starty Natalii Maliszewskiej.

     Skomentuj 0

     Przedziwna seria próbna skoczków już za nami. Wiatr dość mocno kręcił. Zwyciężył Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków - Piotr Żyła zajął 8. miejsce. Dawid Kubacki zajął 15. miejsce, Paweł Wąsek 20. pozycję, a Kamil Stoch był sklasyfikowany dwie pozycje niżej od Wąska.

     Skomentuj 0

     Poniżej znajdziecie nasze podsumowanie sprintu kobiet w biathlonie.

     Skomentuj 0

     Wielkimi krokami zbliża się start Natalii Maliszewskiej w short tracku. Polka rywalizuje dzisiaj na dystansie 1000 metrów. Od godziny 12:00 rozpoczną się ćwierćfinały. 

     Skomentuj 0

     Piotr Żyła skoczył 122,5 metra, a Kamil Stoch 116 metrów w serii próbnej. Jak na razie odległości wszystkich zawodników nie powalają na kolana.

     Skomentuj 2

     Dawid Kubacki natomiast w serii próbnej osiągnął 118,5 metra. Wiatr mocno kręci na skoczni w Zhangjiakou.

     Skomentuj 0

     Biathlon kobiet. Złoto oficjalnie dla Norweżki Marte Olsbu Roeiseland. Srebro wywalczyła Szwedka Elvira Oeberg, a brąz Włoszka Dorothea Wierer. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz-Staręga zajęła 16. miejsce.

     Skomentuj 0

     Skończyły się już dwie tercje w meczach hokejowych. Czechy remisują ze Szwajcarią 1:1, a Szwecja prowadzi ze Słowacją 3:0.

      

     Skomentuj 5
     Zobacz więcej komentarzy (2)

     Paweł Wąsek w serii próbnej skoczył 115 metrów i obecnie jest drugi.

     Skomentuj 0

     Piętnastu zawodników oddało już swoje skoki w serii próbnej przed kwalifikacjami. Kiedy wystartują Polacy: Z nr 25 - Paweł Wąsek, 30 - Dawid Kubacki, 38 - Piotr Żyła i 39 - Kamil Stoch.

     Skomentuj 0

     Łyżwiarstwo szybkie. Znamy już wszystkich medalistów w wyścigu na 10000 metrów. Złoto wywalczył oczywiście rekordzista świata, Szwed Nils van der Poel, srebro dla Holendra Patricka Roesta, a brąz zdobył Włoch David Ghiotto.

     Skomentuj 0

     Biathlon kobiet. Monika Hojnisz-Staręga w tej chwili jest na 13. pozycji. Kamila Żuk dobiegła natomiast do mety z czasem 23:22.9 i jest na 36. miejscu. Czekamy na kolejne zawodniczki, które dobiegną do mety.

     Skomentuj 0

     W meczach hokejowych na razie bez zmian. Trwa druga tercja i Czechy remisuję ze Szwajcarią 1:1, a Szwecja prowadzi ze Słowacją 3:0.

      

     Skomentuj 0

     Już za chwilę rozpoczyna się seria próbna skoczków narciarskich przed kwalifikacjami. 

     Skomentuj 0

     Łyżwiarstwo szybkie. Nils van der Poel pobił rekord świata w wyścigu na 10 000 metrów! Szwed osiągnął czas 12:30.74

      

     Skomentuj 0

     Monika Hojnisz-Staręga jest obecnie ósma, więc najprawdopodobniej na koniec sprintu będzie sklasyfikowana w drugiej dziesiątce.

     Skomentuj 0

     Czekamy na finisz Moniki Hojnisz-Staręgi, to może być dobry wynik Polki w dzisiejszym sprincie.

     Skomentuj 0

     Dominik Bury zajął 27. miejsce, a Mateusz Haratyk 60. pozycję w biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym.

     Skomentuj 0

     Monika Hojnisz-Staręga w kolejnym strzelaniu bezbłędna!

     Skomentuj 0

     Roiseland jest już na mecie z przewagą pond minuty nad Tiril Eckhoff. Roiseland ani razu nie pomyliła się na strzelnicy.

     Skomentuj 0

     Mistrzynią olimpijską w sprincie zostanie prawdopodobnie Norweżka Marte Olsbu Roiseland.

     Skomentuj 0

     Biathlon. Monika Hojnisz-Staręga w pierwszym strzelaniu zaliczyła jedno pudło. 

     Skomentuj 0

     Pierwsze tercje w obecnie trwających meczach hokejowych zakończone. Czechy remisują ze Szwajcarią 1:1, a Szwecja prowadzi już 3:0 ze Słowacją.

     Skomentuj 0

     Za chwilę na trasę sprintu wybiegnie Monika Hojnisz-Staręga.

     Skomentuj 0

     Biathlon. Jedna z faworytek do złota w sprincie - Tiril Eckhoff ma już za sobą pierwsze strzelanie, w którym popełniła jeden błąd.

     Skomentuj 0

     Zaglądamy na hokejowe tafle, a tam Czechy jak na razie remisują ze Szwajcarią 1:1, a Szwecja prowadzi ze Słowacją 1:0.

     Skomentuj 0

     Tiril Eckhoff ruszyła na trasę, a to oznacza, że biathlonowy sprint właśnie się rozpoczął.

     Skomentuj 0

     Jakby co, to seria próbna skoczków przed kwalifikacjami na dużej skoczni zaplanowana jest na godzinę 10:45, więc też już niedługo.

     Skomentuj 0

     A przed kilkoma minutami rozpoczęły się dwa mecze turnieju hokeja panów. Czesi walczą ze Szwajcarami (i już prowadzą 1:0), a Szwedzi mierzą się ze Słowakami.

     Skomentuj 0

     Za nami kolejna dawka świetnych meczów curlingu kobiet.

     Kanada - Japonia 5:8

     Szwajcaria - ROC 8:7

     USA - Chiny 8:4

     Korea Płd. - Wielka Brytania 9:7

     Skomentuj 0

     A my już odliczamy do biegu sprinterskiego na 7,5 km biathlonistek. Mamy tam Polki - startują Monika Hojnisz-StaręgaKamila ŻukKinga Zbylut oraz Anna Mąka. Może tu jakiś medal by się udało? 

     zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

     Skomentuj 0

     No dobrze, to zamykając temat biegów narciarskich (bo już chyba zawodnicy z Meksyku i Kolumbii naszych nie przeskoczą):

     Skomentuj 0

     Ciekawe, o czym będą rozmawiać na przykład przy świątecznym stole.

     Skomentuj 0

     Czyli co, zaraz dorównamy Norweżkom? 

     Skomentuj 0

     Holender Patrick Roest obejmuje prowadzenie w rywalizacji łyżwiarzy szybkich. Wyprzedził Kanadyjczyka o 14 sekund.

     Skomentuj 0

     Pierwsza para łyżwiarzy szybkich już pobiegła na 10000 metrów. Kanadyjczyk Graeme Fish z czasem 12:58.80 wyprzedził Petera Michaela o około pół minuty.

     Skomentuj 0

     Głos z Pekinu:

     Skomentuj 0

     Dominik Bury spadł na 27. miejsce, a Mateusz Haratyk na 55. Wciąż jeszcze czekamy na około 30 zawodników.

     Skomentuj 0

     W biegu na 15 kilometrów najszybszy Iivo Niskanen, a 20 sekund za nim Aleksander BolszunowJohannes Hoesflot Klaebo póki co na trzecim miejscu. Jeszcze kilku egzotycznych biegaczy na trasie, ale - umówmy się - musieliby chyba się teleportować na metę, żeby zmienić coś w tej trójce.

     Skomentuj 0

     49 zawodników na mecie biegu na 15 kilometrów stylem klasycznym. Dominik Bury ma 19. czas. Na razie najlepszy Johannes Hoesflot Klaebo, ale Rosjanie tam będą jeszcze atakować. Mieli lepsze międzyczasy.

     Skomentuj 0

     Popłynęła łezka wzruszenia. A nawet dwie.

     Skomentuj 0

     A my zaglądamy na National Speed Skating Oval, bo tam rozpoczęły się zmagania panczenistów na 10000 metrów.

     Skomentuj 0

     Dla snowboardzistów start w igrzyskach to coś wyjątkowego. Oto dowód:

     Skomentuj 0

     No dobra, ale cieszmy się z małych rzeczy - Polacy wyprzedzili Turka, Węgra, Irańczyka, Bośniaka, Nigeryjczyka, Argentyńczyka, Taja, Meksykanina, Brazylijczyka i Portugalczyka.

     Skomentuj 0

     Ale żeby nie było tak optymistycznie, podamy wyniki po 1,8 kilometra, bo tu już zameldowali się niemal wszyscy uczestnicy. Bury tam ma 31. wynik, a Haratyk - 64.

     Skomentuj 0

     A Mateusz Haratyk na półmetku ma 55. czas. 

     Skomentuj 0

     Bury na mecie na drugiej pozycji. 14 sekund za Austriakiem, Miką Vermeulenem.

     Skomentuj 0

     Pierwsi zawodnicy są już na mecie. Istnieje szansa, że Dominik Bury - przynajmniej na razie - będzie zajmował jedną z czołowych lokat. Czekamy na jego wynik.

     Skomentuj 0

     Do rywalizacji wyruszył już także Mateusz Haratyk. Po trzech kilometrach jest 48. i traci blisko minutę do lidera Ilii Semkowa.

      

     Skomentuj 0

     Jest nieźle w biegach. Dominik Bury w połowie dystansu notuje czwarty czas jak na razie.

     Skomentuj 1

     A my nie wiemy, czy byśmy chcieli...

     Skomentuj 0

     Bury po trzech kilometrach biegu ma około pół minuty straty. Na razie jego wynik jest 12. spośród 21, którzy osiągnęli już ten dystans.

     Skomentuj 0
     Skomentuj 0

     Można już dmuchać w telewizory, Dominik Bury na trasie.

     Skomentuj 0
     Skomentuj 0

     Zawodnicy nie biegną wszyscy razem, a startują w półminutowych odstępach. Na starcie 99 uczestników. Dominik Bury z numerem 16, Matuesz Haratyk - z 55.

     Skomentuj 0

     Tymczasem narciarze już się ustawiają do biegu na 15 km klasykiem. Oczywiście tam kierujemy też swoją uwagę teraz.

     Skomentuj 0

     Nieco więcej o emocjach w trzech tercjach.

     Skomentuj 0

     No jest to szaleństwo, trzeba przyznać.

     Skomentuj 0

     W sumie jest chwila, by zerknąć w klasyfikację medalową. Niemcy na czele, Austria z kolei ma najwięcej krążków jak dotąd.

        
     Skomentuj 0

     Oglądamy sobie mecz Szwajcarek z Rosjankami w curlingu, a tu w hali słychać potężne krzyki, jakby potrzebna była jakaś pomoc. A potem okazuje się, że to po prostu Japonki w meczu z Kanadyjkami dokręciły kamień niemalże do samego środka.

     Skomentuj 0

     Wiemy, że są z nami też fani szeroko pojętych sportów na torze lodowym. Na razie odbywają się treningi bobsleistów, ale dziś wieczorem pekińskiego czasu walka w skeletonie, czyli jeździe głową w dół. Emocje gwarantowane!

     Skomentuj 0

     Z kolei w półfinale turnieju hokeistek zameldowały się Amerykanki po pokonaniu Czeszek 4:1. 

     Skomentuj 0

     Koniec meczu Dania - ROC w fazie grupowej turnieju hokeistów. Rosjanie wygrali 2:0.

     Skomentuj 0

     Od 7:05 trwają cztery kolejne świetne spotkania turnieju curlingu pań. USA vs. Chiny, Kanada vs. Japonia, Szwajcaria vs. ROC i Korea Południowa vs. Wielka Brytania.

     Skomentuj 0

     A tymczasem świetne informacje dla tych, którzy tęsknią za naszą mistrzynią olimpijską.

     Skomentuj 0

     Najbliższe emocje z udziałem reprezentantów Polski to bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym. Tam zobaczymy Dominika Burego i Mateusza Haratyka.

     Skomentuj 0

     - Stefan Horngacher zrobił dużo dobrego dla polskich skoków, a my tak się na niego rzuciliśmy. Pokażmy klasę i nie atakujmy kogoś, kto tak się nam przysłużył - zaleca polskim kibicom Bronisław Stoch, ojciec Kamila Stocha.

      

     Skomentuj 0

     Maryna Gąsienica-Daniel po supergigancie.

      

     Skomentuj 0

     Oczekiwanie na trzecią tercję w meczu ROC z Danią w turnieju hokejowym. Na razie gracze odpowiedzialni za atakowanie są oszczędni. Dania miała szanse na doprowadzenie do remisu, ale nie zaimponowała skutecznością.

     Skomentuj 0

     Za drużynami męskimi sesja poranna w curlingu. Szwedzi bardzo przekonująco rozprawili się z Włochami.

      

     Skomentuj 0

     Negatywna bohaterka ostatnich godzin w treningu.

      

     Skomentuj 0

     Podsumowanie wydarzeń, które detalicznie obserwowaliśmy od godziny 4.

      

     Skomentuj 0

     - Trasa była trudna dla zawodniczek, które nie jeżdżą zjazdów. Na odcinkach płaskich Marynie było trudno o odpowiedni czas - ocenia Katarzyna Karasińska, ekspert TVP Sport.

     Skomentuj 0

     - Supergigant był przepiękny i przyjemny. Odczucia były niesamowite, a warunki były idealne. Technicznie wykonałam rzeczy całkiem dobrze, ale brakuje mi zjazdowego doświadczenia. Bez niego nie miałam szans. Jestem jedną z najlżejszych zawodniczek i nie ułatwia mi to zadania w pozycji zjazdowej. Ta trasa promuje dziewczyny bardziej zjazdowe niż techniczne - mówi Maryna Gąsienica-Daniel w rozmowie z TVP Sport.

     Skomentuj 0

     - Myślę, że Kamil doskonale wie, co ma robić. Ma świetną technikę, jest bardzo doświadczony, spodziewam się, że będzie bardzo mocny. To na pewno jeden z głównych kandydatów do medalu - cytuje Martina Schmitta portal sport.pl.

      

     Skomentuj 0

     Ciąg dalszy afery z młodziutką łyżwiarką w roli głównej.

      

     Skomentuj 0

     Lara Gut-Behrami złotą medalistką w supergigancie kobiet. Srebro dla Mirjam Puchner z Austrii, a brąz dla Michelle Gisin ze Szwajcarii. Maryna Gąsienica-Daniel bez rewelacji i znalazła się na 26. miejscu. Jej strata do najlepszej alpejki to 2.30.

     Skomentuj 0

     Ayuma Hirano wywalczył złoty medal igrzysk olimpijskich dzięki ostatniemu przejazdowi.

      

     Skomentuj 0

     W sesji porannej curlinga zwyciężały reprezentacje Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji oraz Chin. Italia triumfowała bezkompromisowo w mikście, ale w turnieju mężczyzn znalazł się mocny na jej pokonanie.

     Skomentuj 0

     Więcej o sytuacji w skeletonie kobiet po dwóch ślizgach.

      

     Skomentuj 0

     Coraz mniej wskazuje na jakikolwiek przewrót na górze klasyfikacji supergiganta. Lara Gut-Behrami przyjmuje pierwsze gratulacje. Coraz pewniej na podium czują się również Mirjam Puchner i Michelle Gisin. Piękne przedpołudnie w Pekinie dla Szwajcarek.

     Skomentuj 0

     Kanadyjka nie wytrzymała presji liderowania w skeletonie. Drugi ślizg w jej wykonaniu był zdecydowanie gorszy od pierwszego. Miejsce Mireli Rahnevej na szczycie rankingu zajęła Jaclyn Narraccot. W drugim dniu rywalizacji będzie musiała odpierać wściekłe ataki Niemek. Druga jest Hannah Neise, trzecia Tina Hermann, a piąta Jacqueline Loelling. W walce o medale pozostaje Dan Zhao.

     Skomentuj 0

     Maryna Gąsienica-Daniel na trasie supergiganta. Zabrakło prędkości, nie zabrakło błędów technicznych. Reprezentantka Polski dopiero na 22. miejscu. To oznacza, że wyprzedziła tylko jedną konkurentkę, która nie ukończyła supergiganta.

     Skomentuj 0

     Po przejeździe 20 zawodniczek w supergigancie na prowadzeniu pozostaje Lara Gut-Behrami ze Szwajcarii. Kolejne miejsca w klasyfikacji zajmują Mirjam Puchner oraz Michelle Gisin. Za niewiele będziemy mogli zobaczyć w akcji Marynę Gąsienicę-Daniel.

     Skomentuj 0

     Anze Lanisek nie wystartuje na skoczni dużej.

      

     Skomentuj 0

     Sztafeta saneczkarska zajęła ósme miejsce w igrzyskach olimpijskich. Po zameldowaniu się na mecie, sportowcy nie owijali w bawełnę i jasno powiedzieli, że dalszy postęp jest niemożliwy bez infrastruktury treningowej w Polsce.

      

     Skomentuj 0

     Pierwsze medale w piątek zostały rozdane. Ayumu Hirano był najlepszy w halfpipie mężczyzn. Japończyk wyprzedził bezpośrednio Scotty'ego Jamesa z Australii oraz Jana Scherrera ze Szwajcarii.

     Skomentuj 0
     Skomentuj 0

     Ponownie rozczarowanie sprawione w Pekinie przez Mikaelę Shiffrin. Amerykanka nie ukończyła dwóch konkurencji. Tym razem przynajmniej znalazła się na mecie, ale ze swoim czasem znalazła się dopiero na ósmym miejscu w klasyfikacji. Nie będzie medalu.

     Skomentuj 0

     Po 10 startach w supergigancie kobiet na prowadzeniu jest reprezentantka Szwajcarii - Lara Gut-Behrami. Za nią Austriaczka Mirjam Puchner oraz rodaczka Michelle Gisin.

     Skomentuj 0

     Tak wygląda trasa supergiganta.

      

     Skomentuj 0

     W pierwszym ślizgu w skeletonie kobiet najlepsza była Mirela Rahneva. Czas Kanadyjki to 1:02.03. Za nią znalazły się w klasyfikacji Jaclyn Narracott z Australii i Dan Zhao z Chin. Różnice między topowymi zawodniczkami były niewielkie, co zapowiadało duże emocje w dalszej części rywalizacji.

     Skomentuj 0

     Po przejeździe pięciu zawodniczek w supergigancie na prowadzeniu jest Mirjam Puchner z Austrii. Na kolejnych miejscach Michelle Gisin, Tamara Tippler, Ester Ledecka oraz Ariana Raedler.

     Skomentuj 0

     Więcej o zaplanowanych na piątek wydarzeniach z udziałem sportowców z Polski.

      

     Skomentuj 0

     Ester Ledecka to niezwykle utalentowana zawodniczka, która potrafiła w jednych igrzyskach olimpijskich zdobyć medal zarówno w narciarstwie alpejskim, jak i w snowboardzie. Na razie każda kolejna zawodniczka z lepszym czasem od poprzedniczki.

     Skomentuj 0

     Jako pierwsza ruszyła w dół stoku reprezentantka Austrii. Ariane Raedler osiągnęła czas 1:15.33. Do jej wyniku będą porównywane następne alpejki.

     Skomentuj 0

     Rozpoczyna się rywalizacja w supergigancie kobiet. Na liście startowej jedna reprezentantka Polski - Maryna Gąsienica-Daniel. Tym razem z numerem 23.

     Skomentuj 0

     Głośno zrobiło się o popularnym słowackim dziennikarzu telewizyjnym Marcelu Merciaku. Nie przebierał on w słowach w czasie rozmowy z realizatorami transmisji, kiedy uważał, że nie jest nagrywany. Niestety, dla Merciaka jeden z jego współpracowników doprowadził do wycieku "brudnego" nagrania.

     Skomentuj 0

     Po głośnych i trudnych perypetiach Natalia Maliszewska powróciła do treningów oraz startów. Reprezentantkę Polski czekają - oby - decydujące wyścigi na 1000 metrów w short tracku. Na pewno Maliszewska zaprezentuje się w ćwierćfinale, ale to przecież nie musi być koniec jej możliwości.

      

        
     Skomentuj 0

     W piątek kwalifikacje do konkursu indywidualnego na skoczni dużej w Pekinie. Michal Dolezal wybrał Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę oraz Pawła Wąska. Dwa dni treningów nie napawały optymizmem, ale wydarzenia na skoczni normalnej pokazały, że doświadczonych reprezentantów Polski nie można skreślać. Kwalifikacje o godzinie 12.

     Skomentuj 0

     Kolejnym wydarzeniem z udziałem reprezentantów Polski będzie bieg na 15 kilometrów stylem klasycznym mężczyzn. W biathlonowym sprincie powalczą z kolei cztery zawodniczki, które postarają się o dobry wynik w biało-czerwonych barwach.

     Skomentuj 0

     Jako pierwsza spośród reprezentantów Polski wystartuje w piątek Maryna Gąsienica-Daniel. Supergigant nie jest koronną konkurencją narciarki alpejskiej, ale pokazała już w poprzednim występie w Pekinie, że nie brakuje jej charakteru do walki. Początek supergiganta kobiet o godzinie 4.

     Skomentuj 0