Kamil Stoch znów otarłby się o medal. Zobacz wyniki indywidualne "drużynówki"

Konkurs drużynowy skoczków narciarskich na igrzyskach olimpijskich Pekin 2022 już za nami. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej Kamil Stoch zajął 4. miejsce. Pozostali Polacy nie zachwycili. Najlepszy okazał się Ryoyu Kobayashi.

Dawid Franek
Kamil Stoch Getty Images / Na zdjęciu: Kamil Stoch
Kamil Stoch w sobotę na dużej skoczni w konkursie indywidualnym uplasował się tuż za podium, a gdyby w poniedziałek wręczano medale w klasyfikacji indywidualnej podczas konkursu drużynowego, to trzykrotny mistrz olimpijski znów skończyłby rywalizację bez medalu. Polak ponownie zajął 4. miejsce po skokach na odległość 137 oraz 127,5 metra. Po pierwszej serii miał trzeci najlepszy rezultat.

Pozostali Polacy spisali się podobnie jak podczas sobotniego konkursu indywidualnego. Nasi nie zachwycili, pomijając tutaj przedziwne warunki atmosferyczne. Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Paweł Wąsek 23., a Dawid Kubacki uplasował się trzy pozycje za Wąskiem.

Najlepszy wynik indywidualnie zanotował Ryoyu Kobayashi, co nie jest wielkim zaskoczeniem. Japończyk w trudnych warunkach uzyskiwał 134 oraz 132,5 metra i zakończył zmagania z notą 258,6. Tuż za nim ze stratą 1,7 pkt znalazł się
Markus Eisenbichler. Podium uzupełnił świeżo upieczony mistrz olimpijski w drużynie, Jan Hoerl.

Przypomnijmy, że w zmaganiach drużynowych triumfowali Austriacy przed Słowenią i Niemcami, a Polacy zajęli szóste miejsce. Czwarta Norwegia straciła do podium zaledwie 0,8 pkt i to w głównej mierze słabsza postawa Mariusa Lindvika się do tego przyczyniła. Mistrz olimpijski indywidualnie z dużej skoczni zakończył "drużynówkę" z notą identyczną jak Piotr Żyła - 215,9. Do najlepszego Kobayashiego stracił 42,7 pkt.