QUIZ

Dla nich to były igrzyska marzeń - rozpoznaj mistrzów olimpijskich z Paryża!

Paryż, po ostatnich igrzyskach olimpijskich, wielu sportowcom będzie kojarzył się fantastycznie. Część z nich sięgnęła po olimpijskie złoto. Twoim zadaniem będzie rozpoznać ich bezbłędnie na zdjęciach. Powodzenia!

1/15
Zaczynamy od trzykrotnej mistrzyni olimpijskiej z Paryża w gimnastyce sportowej. Ta pani nazywa się:
Simone Biles
Sunisa Lee
Jade Carey
2/15
Ten tenisista w finale turnieju singlistów w Paryżu pokonał Carlosa Alcaraza. A nazywa się on:
Rafael Nadal
Novak Djoković
Roger Federer
3/15
Amerykański rozgrywający, który poprowadził kadrę koszykarzy do złotego medalu igrzysk w Paryżu. Jak nazywa się ten pan?
Stephen Curry
Klay Thompson
Anthony Davis
4/15
Amerykański sprinter, król dwóch dystansów w Paryżu - na 100 i 200 metrów. Kto to taki?
Kishane Thompson
Kenneth Bednarek
Noah Lyles
5/15
33-letni przyjmujący siatkarskiej reprezentacji Francji, którą to poprowadził do złotego medalu. O kim mowa?
Trevor Clevenot
Earvin N’Gapeth
Benjamin Toniutti
6/15
Absolutny dominator w rzucie młotem, złoty medalista z Paryża, który pokonał m. in. Wojciecha Nowickiego i Pawła Fajdka. Kto to taki?
Ethan Katzberg
Bence Halasz
Rudy Winkler
7/15
Mistrzyni olimpijska w tenisie, która odprawiła z kwitkiem m. in. Igę Świątek. Ta pani nazywa się:
Coco Gauff
Wang Xinyu
Zheng Qinwen
8/15
Złoty medalista olimpijski z Paryża w skoku o tyczce, gdzie dodatkowo ustanowił rekord świata z wynikiem 6,25 m. O kim mowa?
Armand Duplantis
Sam Kendricks
Renaud Lavillenie
9/15
Ten pan z kolei w Paryżu zdobył aż pięć medali, w tym cztery złote w pływaniu. A nazywa się on:
Florent Manaudou
Leon Marchand
Carson Foster
10/15
Oto polska zawodniczka uprawiająca wspinaczkę sportową, która została mistrzynią olimpijską w Paryżu. O kim mowa?
Natalia Kałucka
Aleksandra Mirosław
Natalia Kaczmarek
11/15
A jak nazywa się przedstawiona na zdjęciu mistrzyni olimpijska w grze podwójnej w tenisie?
Sara Errani
Jasmine Paolini
Francesca Schiavone
12/15
Kolejny gwiazdor amerykańskiej koszykówki, mistrz olimpijski z kadrą USA. O kim mowa?
Michael Jordan
Kyrie Irving
LeBron James
13/15
36-letni rozgrywający reprezentacji Danii w piłce ręcznej, który poprowadził swoją kadrę do złotego medalu. A nazywa się on:
Mathias Gidsel
Mikkel Hansen
Hans Lindberg
14/15
Z kolei ten pan w Paryżu zdobył złoty medal w maratonie i ustanowił nowy rekord olimpijski. Kto to taki (na zdjęciu: w środku)?
Albert Korir
Eliud Kipchoge
Tamirat Tola
15/15
I na koniec jeszcze jeden złoty medalista olimpijski w koszykówce. Jak nazywa się ten amerykański skrzydłowy?