Relacje na żywo
  • wszystkie
  • MŚ 2022
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dramat w Rosji. Zdradził, co stało się z mamą, gdy usłyszała o wezwaniu syna do wojska

Iwan Maksimow otrzymał wezwanie do komisji poborowej w ramach zapowiedzianej przez prezydenta Putina "częściowej mobilizacji" w Rosji. Matka byłego sportowca, obecnie trenera, na tę wieść dostała udaru.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Mężczyźni przed biurem komisji wojskowej w Moskwie PAP/EPA / YURI KOCHETKOV / Mężczyźni przed biurem komisji wojskowej w Moskwie
Iwan Maksimow jest byłym zawodnikiem w bandy (zespołowa gra sportowa podobna do hokeja na lodzie). 49-latek aktualnie pełni funkcję głównego trenera rosyjskiej drużyny młodzieżowej i Dynama Kazań w tej dyscyplinie sportu.

W rozmowie z rosyjskimi mediami Maksimow przekazał smutne informacje. Chodzi o jego mamę, która zaniepokoiła się faktem, że syn otrzymał wezwanie na komisję poborową i dostała udaru.

- Wczoraj wróciłem do Moskwy, zatrzymałem się u mamy. Rozmawiałem z żoną przez telefon. Mama usłyszała o wezwaniu i źle się poczuła. Wezwałem karetkę. Lekarze stwierdzili udar, jej stan jest bardzo poważny. Przebywa na oddziale intensywnej terapii - powiedział pięciokrotny mistrz świata w bandy, cytowany przez sports.ru.

Maksimow następnego dnia stawił się na komisji, ale okazało się, że rosyjskie wojsko na razie go nie potrzebuje.

- Dziś stawiłem się w wojskowym urzędzie dla poborowych. Zabrali ode mnie wszystkie niezbędne dokumenty, sprawdzili je i powiedzieli, że nie kwalifikuję się do "częściowej mobilizacji". Mama ciągle jest na oddziale intensywnej terapii, jej stan jest stabilny - wyjawił szkoleniowiec.

21 września prezydent Federacji Rosyjskiej ogłosił "częściową mobilizację", co oznacza pierwszą mobilizację w tym państwie od czasów II wojny światowej.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu zapowiedział, że zostanie powołanych 300 tys. osób z "wcześniejszym doświadczeniem wojskowym". Mówi się jednak, że Kreml zamierza zmobilizować nawet 1,2 mln ludzi, głównie spoza dużych miast.

Zobacz:
Wytatuował sobie literę "Z" na szyi. Rosja zachwycona manifestacją znanego sportowca
Rosjanie stworzyli listę. Niemal na szczycie znalazła się Polka

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×