MLB: Yankees i Angels prowadzą 2:0

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

New York Yankees oraz Los Angeles Angels wyszli na prowadzenie 2:0 w swoich seriach i są jedno zwycięstwo od awansu i spotkania się w American League Championship Series. Ci pierwsi zaprezentowali niesamowity powrót w końcówce i wygrali z Minnesota Twins po dogrywce.

Minnesota Twins stracili w piątek niepowtarzalną i prawdopodobnie jedyną szansę na odniesienie zwycięstwa w serii z New York Yankees i awans do finału American League. Od początku do końca tego meczu przyjezdni dominowali w ilości odbić oraz biegaczy w pozycji punktowej. Jednak w decydującym momencie nie zdołali utrzymać prowadzenia, co skutkowało porażką w dogrywce. Sytuacja, który zaważyła o dalszych losach spotkania miała miejsce w czwartym inningu. Wtedy to przy biegaczach na pierwszej i drugiej Matt Tolbert zanotował single, po którym Delmon Young zdobyłby pierwszy punkt tego meczu. Jednak Carlos Gomez, który zdecydował się z pierwszej bazy awansować na trzecią, w połowie drogi się zawahał i został wyautowany przed wróceniem na drugą bazę. Young dobiegł oczywiście do bazy domowej, ale Gomez został wyautowany sekundę wcześniej, a że był to trzeci out Twins nie zdobyli punktu. Gdyby Gomez biegł do trzeciej bazy także by mu się nie udało, ale przynajmniej jego kolega zdążyłby zdobyć punkt. Nick Blackburn miotający dla "Bliźniaków" oddał gospodarzom pierwsze odbicie dopiero w piątym inningu, z którego i tak nie zrobili użytku. W kolejnej zmianie mieliśmy pierwszy punkt tego meczu kiedy Brendan Harris zanotował triple dające gościom prowadzenie. Jednak w tym samym inningu stan meczu wyrównał Alex Rodriguez, notując single. Przy stanie remisowym Twins uderzyli na dobre w ósmej zmianie, kiedy dwa punkty przewagi dał im Denard Span.

Wszystko wskazywało na to, że przyjezdni odniosą sensacyjne zwycięstwo nad słabiutko prezentującymi się w ofensywie "Jankesami". Jednak jako że zwycięstwa walk-off nie są im obce nie byli jeszcze w dziewiątym inningu na przegranej pozycji, mimo że dla Twins miotał ich niezawodny Joe Nathan. Jednak closer Twins w ciągu kolejnych tygodni na pewno nie będzie określany w ten sposób. Po tym jak Mark Teixeira dostał się na pierwszą bazę po single, Rodriguez w swoim stylu wyrównał mecz 2-RBI homerem, który ożywił pięćdziesięciotysięczną widownię na Yankee Stadium. Do tego czasu nie było jeszcze ani jednego outu, ale kolejni hitterzy gospodarzy nie zdołali zakończyć meczu w regulaminowym czasie i potrzebna była dogrywka. Yankees mieli ogromną szansę na zakończenie meczu w dziesiątej zmianie, ale Orlando Cabrera zanotował bardzo rzadko spotykaną double play, łapiąc w powietrzu szybką piłkę Johnny Damon’a i wyautowując wracającego na trzecią bazę Brett’a Gardner’a. Ta niewykorzystania sytuacja na szczęście dla Yankees się nie zemściła, a w dwunastym inningu jako pierwszy batter gospodarzy, Teixeira wybił piłkę, która wydawało się że odbije się od ściany i będzie to double ale odbiła się od szczytu ogrodzenia i poleciała do kibiców, którzy oszaleli z radości. Yankees zgodnie z planem i przewidywaniami choć nie bez problemów wyszli na prowadzenie 2:0 i będą starali się zakończyć tę serię w Minneapolis.

Jako główna broń Los Angeles Angels była wymieniana przed playoffs ofensywa, ale póki co to dwaj miotacze kompletnie zamknęli Boston Red Sox, których skład naładowany jest sluggerami. Po tym jak John Lackey, nie oddał im ani jednego punktu w meczu numer jeden, tym razem jego dzieło wśród starterów kontynuował Jared Weaver, który także miotał 7.1 inninga, tyle że oddał jeden punkt. Jedyny run przyjezdnych, który był pierwszym runem tego meczu i ich jedynym prowadzeniem zdobył w czwartej zmianie Victor Martinez, którego single pozwoliło osiągnąć bazę domową Jacoby Ellsbury’emu, który wcześniej zanotował triple. Jednak ich prowadzenie jeszcze w tym samym inningu zniwelował Kendry Morales, którego sacrifice fly wyrównał stan meczu. Dla Red Sox były to jedyne dwa odbicia jakie w tym meczu zaliczyli przeciwko Weaver’owi. Tak dobrze nie radził sobie Josh Beckett, którego gospodarze dopadli w siódmej zmianie, kiedy najpierw prowadzenie dał im Maicer Izturis, a po chwili 2-RBI triple ustanawiające wynik tego spotkania na 4:1 zanotował Eric Aybar. Wszystkie te trzy punkt "Anioły" zdobyły przy dwóch outach, co w playoffs jest niezwykle ważną umiejętnością. Red Sox mieli jeszcze szanse w dziewiątym inningu, gdyby prze dwóch biegaczach zdobyli home runa, ale tak się nie stało, a Brian Fuentes zanotował swój pierwszy save w karierze jeśli chodzi o występy w postseason. W obydwu tych meczach "Czerwone Skarpety" zaliczyły tylko osiem odbić i jeden punkt. Z taką grą w ofensywie będą mieli małe szansę nawet na Fenway Park, aby ustrzec się od wyeliminowania przed własną publicznością

American League Divison Series:

Los Angeles Angels - Boston Red Sox 4:1 (2:0)

New York Yankees - Minnesta Twins 4:3 (2:0)

Źródło artykułu: