QUIZ

Sentymentalny powrót. Sportowcy z lat 90-tych - rozpoznaj ich na zdjęciach!

Sportowcy, którzy trafili do naszego najnowszego quizu, świętowali wielkie sukcesy w latach 90-tych. A zatem zapraszamy do sentymentalnej podróży w nie tak odległą przeszłość. Wykaż się wiedzą i postaraj o wynik 15/15. Powodzenia!

1/15
Zaczynamy od dwukrotnego mistrza świata wszechwag zawodowców. Poznajesz tego wybitnego pięściarza, który stoczył wiele fantastycznych walk w latach 90-tych?
Mike Tyson
Muhammad Ali
Evander Holyfield
2/15
Mistrz olimpijski z Atlanty z 1996 roku, a także mistrz świata z Aten rok później w chodzie sportowym. Poznajesz tego pana?
Robert Korzeniowski
Dawid Tomala
Tomasz Majewski
3/15
Jeden z najlepszych sprinterów w historii, który w latach 90-tych zdobył trzy złote medale olimpijskie. Kto to taki?
Carl Lewis
Michael Johnson
Tyson Gay
4/15
W latach 90-tych piłkarz takich klubów jak PSV Eindhoven, FC Barcelona czy Inter Mediolan. Wiesz, o kim mowa?
Ronaldinho
Ronaldo
Roberto Carlos
5/15
Ten pan jest siedmiokrotnym mistrzem świata Formuły 1, a w latach 90-tych zdobył mistrzostwo dwa razy. Poznajesz go?
Michael Schumacher
Ayrton Senna
Fernando Alonso
6/15
Były mistrz świata zawodowców federacji WBO, WBA i IBF, który zdecydowanie największe sukcesy święcił w latach 90-tych. Kto to taki (na zdjęciu: z lewej)?
Andrzej Gołota
Dariusz Michalczewski
Tomasz Adamek
7/15
Przez całą zawodową karierę związany z Manchesterem United, z którym w latach 90-tych pięć razy sięgnął po mistrzostwo Anglii. Ten pan nazywa się (na zdjęciu: z lewej):
Ryan Giggs
Gary Neville
Roy Keane
8/15
Jedna z najwybitniejszych zawodniczek w historii tenisa, która w latach 90-tych wygrała m. in. Australian Open, Roland Garros i Wimbledon. Poznajesz ją?
Monica Seles
Gabriela Sabatini
Steffi Graff
9/15
91-krotny reprezentant Włoch, który zdobył z Juventusem w latach 90-tych trzy razy mistrzostwo Włoch i główne trofeum w Lidze Mistrzów. Kto to taki?
Roberto Baggio
Alessandro Del Piero
Gianluigi Buffon
10/15
Sześciokrotny mistrz NBA z Chicago Bulls, dwukrotny złoty medalista olimpijski z reprezentacją USA. O kim mowa (na zdjęciu: z prawej)?
Michael Jordan
Kobe Bryant
Stephen Curry
11/15
Ten polski pięściarz w latach 90-tych stoczył wiele pasjonujących pojedynków, m. in. z Riddickiem Bowem. Poznajesz go?
Przemysław Saleta
Krzysztof Włodarczyk
12/15
Mistrz ośmiu turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej, w tym pięciu w latach 90-tych. Wiesz, kto to taki?
Pete Sampras
Andre Agassi
Boris Becker
13/15
Ten pięściarz, latach 90-tych, pokonał m. in. Evandera Holyfielda w walce o mistrzowskie pasy. O kim mowa?
Riddick Bowe
George Foreman
Lennox Lewis
14/15
Mistrz olimpijski (1996), a także mistrz świata (1994) w koszykówce z reprezentacją USA. Poznajesz tego pana (na zdjęciu: z prawej)?